KK Pärnu sai Hito üle kohustusliku võidu

Augustas Peciukevicius.
Augustas Peciukevicius. Foto: PP

Korvpalliklubi Pärnu meeskond sai Eesti meistriliiga mängus võõral väljakul kümne punktiga jagu KK Hitost.

Pärnu meeskond sai kiirelt üheksapunktilise edu. Edu püsis kuni veerandaja lõpuni, mille pärnakad võitsid 28 : 20.

Teisel kümnendil sai ka Hito oma kohmetusest üle ja vahe sulas. Poolaja lõppedes oli kodumeeskond kaotusseisu vähendanud ühepunktiliseks, seisuks 39 : 40.

Pärast riietusruumist tagasitulekut asus Hito esmakordselt juhtima, kuid seejärel lasti KK Pärnul teha 12 : 0 vahespurt ja enne otsustavat kümmet minutit oli pärnakate edu 62 : 53.

Viimasel veerandajal vahe püsis ja KK Pärnu võttis võidu tulemusega 83 : 73.

„Kiretu mäng meie poolt,“ kommenteeris treener Rait Käbin pärnakate etteastet. „Alustasime hästi, kuid lasime neil mängu tagasi tulla. Tundus, et meie vennad pingutasid nii palju, kui võiduks vaja oli ja mida ilusat ei olnud. Hito mängis oma mängu ära, kuid neil jäi natuke puudu.“

Pärnu meeskonna kasuks viskasid Augustas Peciukevicius 29, Rannar Raap 20 ja Osvaldas Matulionis 13 punkti. Hito suurim korvikütt oli 23 punkti toonud Siim Laur.

KK Pärnu meeskond hoiab turniiritabelis üheksa võidu ja 15 kaotusega seitsmendat kohta.

Pärnakate järgmine mäng on laupäeval kodusaalis Valga meeskonna vastu.