Venemaalt võib tuua vähem sigarette

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näide tolliametnike avastatud salasigarettidest..
Näide tolliametnike avastatud salasigarettidest.. Foto: Maksu- ja tolliamet.

Alates homsest võib Venemaalt Eestisse maksuvabalt tuua viis korda vähem sigarette.


Homsest on reisijal väljastpoolt Euroopa Ühenduse (EÜ) territooriumi lubatud maksuvabalt Eestisse tuua kaks pakki ehk 40 sigaretti. Seni oli sama kogus üks plokk, mis sisaldab 200 sigaretti, teatas maksu- ja tolliamet.

Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatusega võib vähemalt 18 aasta vanune reisija väljastpoolt EÜ territooriumi Eestisse saabumisel tuua ühe päeva jooksul koos temaga liikuvas pagasis aktsiisivabalt mitteärilisel eesmärgil kuni 40 sigaretti või 100 sigarillot või 50 sigarit või 50 grammi suitsetamistubakat või 50 grammi närimistubakat.

Maksu- ja tolliameti tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Järg ütles, et võrreldes eelmise, 2008. aastaga, on viimasel ajal tunduvalt suurenenud ebaseaduslik tegevus üle tollipiiri toimetatava aktsiisikauba osas, mille hulka kuuluvad tubakatooted.

"Sigarettide maksuvaba piirmäära langetamine on kantud vajadusest võidelda illegaalse sigaretituruga. Täna pole haruldased juhtumid, kus legaalselt sissetoodud sigaretid muutuvad Eesti-siseselt illegaalse turu osaks,” selgitas Järg. "Riigile makstud maksudest saame kasu me kõik - maksud võimaldavad riigil toimida ja annavad kodanikele sotsiaalseid garantiisid."

Maksuhaldur palub tähele panna, et juhul, kui sigarette on enam, kui lubatud kogus ette näeb, tuleb aktsiisikaup kirjalikult deklareerida ja tasuda imporditollimaks, aktsiis ja käibemaks. Üldjuhul pakutakse piiril võimalust lubatud 200 sigaretti kirjalikult deklareerida ja tasuda kõik maksud.

Juhul, kui kodanik ei soovi makse maksta, on võimalus sigaretid riigi omandisse loovutada, mille kohta koostatakse aktsiisikauba riigi omandisse üleandmise akt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles