Õpetaja Edurit hinnati neljaga

Urmas Hännile
Urmas Hännile, toimetaja
:
"Tagasi kooli" nädala raames andis Koidula gümnaasiumis eile tunni kooli vilistlane, operaator, Pärnu filmifestivali programmijuht Vaiko Edur.

"Et siiski esimest korda, paneksin talle hindeks nelja, arenguruumi on," hindas filmihelidest kõnelnud külalispedagoogi Richard Pajuväli 12.b klassist.

"Sai hakkama küll, ehkki tehnika vedas vähe alt," kõlas kooli huvijuhi Aira Petersoni hinnang tosina aasta eest Koidula gümnaasiumi lõpetanud Eduri tunnile. "Anda oma esimene tund sellisele hulgale on ikka keeruline küll."

Tallinna ülikooli Balti filmi- ja meediakoolis operaatori magistriõppe lõpetanud Edur nentis, et ega tal oma kunagisse kodukooli eriti asja ole olnud. Vaid puhkudel, mil ta on reklaaminud mõnd uue kunsti muuseumi üritust.

"Väga raske on ühte tundi anda," leidis algaja pedagoog. "Oleks neid rohkem, saaks minna teemaga sügavuti, praegu oli laiuti minek: kõigest natuke."

Filmil peaks Eduri arvates aga olema kooliprogrammis senisest sootuks kaalukam koht. Liiati ajastul, kui pea igas kodus on digifotoaparaat ja videokaamera.

"Võib ju niisama klõpsida, aga on poole huvitavam, kui teada, miks ja kuidas," väitis Edur. "Lõpuks võib lolliks minna, sest mõttekas on kõik organiseerida nii, et sinu koduvideot on huvitav vaadata naabrimehelgi."

Rumalaks minemise vastu on rohi: uuendatud õppekava.

"Koolis on muusikaõpetus, on kunstiõpetus, aga võiks olla kunstide õpetus," leidis Edur. "Filmi kaudu saab õpetada teisi kunstiliike: film on ju kunstide kogum, seal on arhitektuuri, disaini, kirjandust, kujutavaid kunste, moekunsti, muusikat, tantsu ..."

Pealegi annab tõsielufilmide kaudu õpetada paljusid ülejäänud õppeaineid. "Selles mõttes peaks film olema täiesti loomulik kooliprogrammi osa," ütles Edur. "Parem on ükskord näha, kui otsida sedasama õpiku kümnelt leheküljelt."

Kolmandat aastat toimiv tegevuskava "Tagasi kooli" on presidendi ja SA Noored Kooli algatus, mille raames annavad koolides tunde lapsevanemad, vilistlased, avaliku elu tegelased - kõik, kel on noortele midagi öelda.

Toomas Hendrik Ilvese koolitund oli esmaspäeval Lääne-Virumaal Haljala gümnaasiumis, kus president rääkis õpetajatest, kes teda on kõige enam mõjutanud.

Pärnumaal astuvad tuntud inimestest koolis laste ette kirjanik Kati Murutar ja teleajakirjanik Reet Linna.
Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadtagasi koolipärnu koidula gümnaasiumvaiko edur
VABA AEG
maaelu
Gallup

Mida arvate koolide pingeritta seadmisest?

Küsitluses on osalenud 512 inimest
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
OSCAR ALEXANDER BRACKMANN 175
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 551 inimest
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE