Noored kergejõustiklased põrmustasid rekordeid

Liina Laasma.
Liina Laasma. Foto: Tõnis Kukk

Läinud nädalal parandasid Pärnumaa neiud Liina Laasma ja Laura-Maria Oja omaealiste Eesti rekordeid ja noored kalevlased teenisid esikohti nii Tallinnas kui Tartus.

Bigbank Kuldliiga sarivõistluse kolmandal etapil Kohilas võitis Tõstamaa keskkooli abiturient Liina Laasma naiste odaviskes Eesti juunioride rekordiga 54.08 ülekaaluka esikoha. Neljal katsel kuuest üle poolesaja meetri visanud Laasma edastas lähimat konkurenti Jana Trakmanni ligi üheksa meetriga.

Kuldliiga etapilt kuus auhinnalist kohta

"Sellist tulemust oli oodata," ütles Laasma treener Jaan Tamm. "Eelmisel suvel püstitas Liina Tamperes 53.66ga juunioride Eesti rekordi, nüüd on meil tõsine tahtmine iga järgmise võistlusega nihutada tippmarki ühe meetri võrra kaugemale."

Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi treeneri Eva Kuninga õpilane Laura-Maria Oja võitis Kuldliiga etapil 100 meetri tõkkejooksus 13,95ga esikoha ja teenis sprindis 12,46ga teise auhinna.

"Laura-Maria püstitas tõkkejooksus Eesti A-klassi neidude rekordi ja täitis noorte maailmameistrivõistluste normi," rääkis treener Kuningas. "Senine rekord 14,09 kuulus Grit Šadeikole. Väärib märkimist, et Laura-Maria osales Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga jõuproovil Budapestis, kus ta oli 4x100 meetri teatejooksus Eesti võistkonna ankrunaine."

Altiuse klubi kiirjooksja Rivar Tipp teenis Kohilas meeste 300 meetri distantsil isikliku tippmargiga 34,50 teise koha. Kalevlane Eerik Kaljaspolik tuli B-klassi poiste 110 meetri tõkkejooksus 15,72ga kolmandaks ja tema klubikaaslane Lisette Liivrand võitis 12.80ga tüdrukute kuulitõuke.

Medalisadu jätkus Tartus ja Tallinnas

Tartu noorte lahtistel meistrivõistlustel hõivas Oja kõrgeima pjedestaaliastme 100 ja 200 meetri distantsil ning tõkkejooksus (ajad vastavalt 12,48, 14,43 ja 25,73) ning Lisett Luts tuli 200 meetris 26,63ga teiseks.

A-klassi noormeeste konkurentsis võidutses Ivo Orav 100 meetri tõkkejooksus (15,12) ja kolmikhüppes (14.43) ning 400 meetri jooksu kiireim oli Risto Laanemets (52,27).

B-klassis teenis Kaljaspolik esikoha tõkkejooksus 16,33ga ja Liivrand oli parim nii kuulitõukes (12.25) kui kettaheites (40.53).

Tallinna noorte meistrivõistlustel teenisid kodulinna sportlased neli kuldmedalit. Oja oli kiireim tõkkejooksus (14,14) ja 300 meetri distantsil (44,83). Orav võitis A-klassi tõkkejooksu (14,88) ja Kaljaspolik oli 15,70ga samal distantsil parim B-klassi konkurentsis.

Türi linna aastapäeva võistlusel teenis Orav kolmikhüppes 14.43ga esimese auhinna.

Täna ja homme võistlevad noored kergejõustiklased Valgas Eesti meistri medalitele, Bigbank Kuldliiga jätkub 6. juulil Viljandi staadionil.