Jõulumäe rattamaratonil startis 1741 ratturit

Raido Keskküla
Jõulumäe rattamaraton.
Jõulumäe rattamaraton. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Eesti suurima maastikurattamaratonide sarja "Elion Estonian Cup 2010" võitis kaheksa etapi kokkuvõttes Allan Oras (Läti Rietumu-Delfin).

Sarja käesoleva hooaja viimase osavõistluse, 11. Jõulumäe rattamaratoni võitis laupäeval Erki Pütsep (Fixus Sport), kellel kulus 55 km pikkuse distantsi läbimiseks 1.58.03. Talle järgnesid 22sekundilise vahega Alges Maasikmets (Extreme Sport Wasteland) ja Caspar Austa (Tartu Ülikooli ASK).

Jõulumäe etapi võiduga tõusis Erki Pütsep sarja üldkokkuvõttes teisele kohale ning sarja liider Caspar Austa langes kolmandaks.

Naistest oli kiireim Jõulumäe etapil Ivanda Eiduka (Läti Rietumu-Delfin), kes lõpetas üldarvestuses 101. kohal ajaga 2.17.00. Sarja üldvõidu naiste arvestuses sai Kristel Koort (Investment Agency Team), teise koha Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke FUJI/Expert Rakvere) ja kolmanda Mara Leitane (Haanja Rattaklubi Haraga/SCANPIX).

Elioni sarja meeskondlik võit kuulus Fixus Spordi võistkonnale ja parim naiskond oli Tartu Ülikooli ASK.

U-23 vanuserühma sarja üldvõidu teenis Ivo Suur (ProShop Team) ja parim juunior oli Sten Sarv (Gustaf Kopparberg).

Kokku registreerus Jõulumäe rattamaratoni starti 1741 ratturit, sh maratoni distantsile 1126, poolmaratonile pikkusega 25 km 431 ja lastesõidule 184.

Jõulumäe rattamaratoni korraldab MTÜ Klubi Püha Loomaaed koostöös Jõulumäe tervisespordikeskusega.