Eelmise nädala lõpul näitas Halliste jõel asuv Riisa mõõtejaam, et veetase on 325 sentimeetrit üle suvise keskmise, eile hommikul küündis suurvesi 262 sentimeetrit keskmisest kõrgemale. Ööpäevas langeb veetase seega ligemale 15 sentimeetrit.

Soomaa matkakorraldaja ja looduskaitsja Aivar Ruukeli sõnutsi on viiendat aastaaega uudistamas ja kanuuga sõitmas käinud sadu huvilisi. Ta lisas, et tänavust suurvett saab nautida selle nädala lõpuni, pärast seda langeb veetase juba nii palju, et metsa vahele enam kanuutama ei pääse.

Soomaa matkakorraldajad on suurvee edetabelit pidanud selle sajandi algusest. 16 aasta pingereas oli tänavune üleujutus Harju keskmine, jõudes tabelis üheksandale kohale.

Ehkki tänavune üleujutus rekordite lähedale ei küüni, on Soomaa viienda aastaaja populaarsed kanuumatkad, kus loodushuvilised saavad sõita nii vee alla jäänud põldudel kui metsa vahel, ületanud uudisekünnise mitmel pool ilmas.

“Uudisteagentuur Reuters käis siin lugu tegemas ja uudisnuppe ja pilte on ilmunud näiteks Euroopa väljaannetes, aga ka Indias, Malaisias ja Kanadas,” märkis Ruukel.