Täiendatud kell 15.05! Lisatud bussifirma kommentaar!

Fotod: Buss 30 reisijaga sõitis Halinga vallas külili2

Lauri Habakuk

Häirekeskus sai täna kell 12.23 teate, et Pärnumaal Halinga vallas Urke bussipeatuse lähedal on sõitnud buss teelt välja ja vajunud külili. Esmastel andmetel sai viga kolm inimest.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Heiko Leesmendi teatel pidurdas reisibussi ees sõitnud veoauto järsult. Otsasõidu vältimiseks sõitis bussijuht vastassuunavööndisse, kus ta suunas vastu tulnud veoautoga kokkupõrke vältimiseks bussi teelt välja kraavi.

Avarii teinud buss kuulub AS Hansabussile. Ettevõtte müügijuhi Erkki Pärna sõnutsi oli õnnetusse sattunud bussi puhul tegemist tellimusreisiga, mis tõi inimesed Riiast tagasi Tallinna. 

Päästjad ja kiirabi on õnnetuspaigalt lahkunud. Praegu lõpetab politsei kohapeal viimaseid toiminguid ja alustatakse bussi tagasi teele aitamisega.

Õnnetuse tagajärjel paiskus buss külili. Kiirabi on haiglasse viinud kolm kannatanut.

Seni teadaolevalt oli bussi ees liikunud veoki juht sunnitud järsult pidurdama, sest kõrvalteelt sõitis peateele ette sõiduauto. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lääne prefektuuri operatiivjuhi Andres Sinimeri väitel on politseinikud õnnetuspaigas abistamas kannatanuid ja reguleerimas liiklust.

„Palume kõigil liiklejatel õnnetuspaiga läheduses olla ettevaatlikud ja järgida liiklust reguleerivate politseinike juhiseid. Liiklus on seal kindlasti veel mõnda aega häiritud," sõnas Sinimeri. "Ühtlasi paneme kõigile liiklejaile südamele, et iga manööver oleks läbi mõeldud ja lähtuks kõikide osapoolte ohutusest.“

Lääne päästekeskuse pressiesindaja sõnade kohaselt likvideerisid päästjad bussi süttimisohu. Kannatanutega tegeles kohapeal kiirabi.

Õnnetuspaika tulid appi päästjad Pärnu-Jaagupi ja Pärnu komandost.

AS Hansabussi tegevjuht Sergei Vahnitski on seda meelt, et reisijad pääsesid tõsisematest vigastustest tänu kinnitatud turvavööle. „Meil on selline reegel, et bussijuht tutvustab enne sõitu reisijatele eeskirja,“ selgitas Vahnitski. „Muu hulgas teeb juht selgeks, et turvavöö peab olema kinni.“

Hansabussi tegevjuhi sõnutsi käitus bussijuht pärast avariid professionaalselt. „Juht jäi rahulikuks ja juhendas reisijaid, kuidas bussist välja minna,“ märkis Vahnitski. Ta lisas, et seejärel kutsus bussijuht abi hädaabinumbril 112.

Bussiettevõtte tegevjuht kinnitas, et bussi rehvid olid heas seisus. 

Bussifirma tellis pärast õnnetust asendusbussi, misjärel sõitjad jätkasid teekonda.

Kirjuta toimetajalePrindi
Gallup

Kas teil on olnud probleeme naabriga, kes ei pea hoovis korda või ehitab seadusevastaselt?

Küsitluses on osalenud 286 inimest
VABA AEG
kooliuudised
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
JOONISTUSVÕISTLUS "MINA MÄRKAN!"
MAA ELU
60pluss.ee
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE