RMK Vändra metskonna metsaülema Jaan Kägu ütles, et lõviosa metsa alla viidud rämpsust pärines Vändra metskonnale hiljuti juurde tulnud aladelt, mille hulgas olid range režiimiga kaitsealad.

"Kõige prügistatumad kohad maakonnas olid RMK-le juurde tulnud alad Audru vallas Lavassaare ümbruses, samuti Paikuse valla Paikre prügila ümbruses," seletas Kägu.

Metsaülema sõnutsi on jäätmesokutajad mugavad ja see tingib selle, et Pärnust kaugemal asuvad metsad on üldjuhul puhtamad. Mida lähemale linnale, seda hullem pilt metsa all ilmneb.

"Kohad, kuhu pahatahtlikud jäätmeid viivad, on seega aastast aastasse üsna samad: Pärnu linna ümbrus ja kunagiste suvilakooperatiivide ümbruse metsad. Prügistajad on laisad inimesed, prügi viiakse tavaliselt kodu lähedale metsa," tõdes Kägu.

Pärnumaa metsade alt koristatud prahi seas oli kõige rohkem olmeprügi, ehitusjäätmeid ja vanu rehve. Vähem esines metalli ja ohtlikke jäätmeid.

Kokku korjati läinud aastal üle Eesti riigimetsast 572 tonni prügi, mis ümberarvestatult teeb umbes 38 vagunitäit. Võrreldes aasta varasemaga koristas RMK metsast kaks korda rohkem prügi, raha kulus selleks 145 000 eurot.