Pärnakad aitasid Eesti Balti matši võidule

Ann Marii Kivikas jooksis 300 meetri distantsil isikliku rekordi.
Ann Marii Kivikas jooksis 300 meetri distantsil isikliku rekordi. Foto: SK Altius

Eile Rakvere staadionil toimunud U16 vanuseklassi Baltimaade meistrivõistlustel panustasid tugevalt Eesti koondise võitu Pärnu noored kergejõustiklased.

Tüdrukute kuulitõuke ja kettaheite võitis Niidupargi kergejõustikuklubis treeniv Emely Karhu. Odaviskes oli Karhu kolmas.

Kuulitõuke võitis Karhu tulemusega 12.92, edestades teiseks tulnud leedulannat kahe sentimeetriga. Kettaheite 44.51ga edestas Karhu teist 17sentimeetriga.

Tasavägine oli ka odavise, kus esikolmik mahtus 1,5 meetri sisse. Karhu tulemuseks jäi 48.23. Võistluse võitis teine eestlanna Gedly Tugi 49.69ga.

"Treenime järgmisel nädalavahetusel toimuvateks Eesti mitmevõistluse meistrivõistlusteks ega ole üksikaladele rõhku pannud," rääkis Karhu treener Mihkel Lembit. "Seega temalt sedapuhku isiklikke rekordeid ei tulnud."

Kaks võitu tõi Eesti koondisele Altiuse klubis treeniv Ann Marii Kivikas, kes püstitas 300 meetri võidukas jooksus isikliku rekordi 40,57. Tulemus jääb vaid kahe sekundisajandikuga alla Eesti rekordile.

Vaid 50 minutit hiljem läks Kivikas starti Eesti teatenaiskonna koosseisus ja naiskonnaga võeti võimas võit. Teiseks jäänud Leedut edestas Eesti peaaegu kahe sekundiga.

Altiuse esindaja Ethel Silla oli 100 meetri tõkkejooksus kolmas ajaga 15,15 ja Elisa Annamaa kõrgushüppes samuti kolmas 1.64ga.

"Jään tüdrukute esitustega väga rahule," ütles Altiuse ja Pärnu spordikooli treener Romet Mihkels. "Kõige edukamalt esines Ann Marii. Eilsed võidud olid talle esimesteks Balti maavõistlustel."

Maavõistluse võitis Eesti Leedu ja Läti ees.