Vibulaskja Reena Pärnat kulges kindlalt Eesti meistriks

Lauri Habakuk
Reena Pärnat.
Reena Pärnat. Foto: World Archery

Vibulaskja Reena Pärnat saavutas sel nädalavahetusel Puiatus Eesti meistrivõistlustel 15 naise konkurentsis esikoha, alistades kõik duellivastased veenva ülekaaluga.

Kvalifikatsioonis sai Pärnat 618 silmaga viljandlannade Maris Tetsmanni (620) järel ja Laura Nurmsalu (617) ees teise asetuse. Sellele järgnenud duell-laskmiste esimeses ringis alistas Järvakandi Ilvese klubi esindav pärnakas klubikaaslase Kadri Lilienthali kindlalt 6:0.

Järgmisest vastasest, Viljandi klubi esindavast Jaanika Röslerist oli Pärnat üle 7:1.

Poolfinaalis läks Pärnat vastamisi tänavuse olümpiasportlase Nurmsaluga. 6:0 võiduga pääses finaali Pärnat.

Finaalis oli Pärnati võit kvalifikatsioonis kõrgeima asetuse saanud Tetsmanni vastu turniiri väikseim, kuid endist viisi ülekaalukas. Pärnakas võitis 6:2. Tema klubikaaslane Siret Luik oli pronksiheitluses parem Nurmsalust.

Järvakandi Ilvese naiskonnaga, kuhu kuulusid veel Siret Luik ja Anneli Preimann, võitis Pärnat meistritiitli võistkonnavõistluseski. Segavõiskondade turniiril oli ta koos Karl Kiviloga kolmas.

Vibulaskmise väljalangemisvõistlustel võidab duelli sportlane, kes kogub esimesena kuus punkti. Lastakse kolme noole kaupa. Seeriavõit annab sportlasele kaks punkti, viigi korral saavad mõlemad võistlejad punkti.

Duellide paarid pannakse paika kvalifikatsiooni tulemuste põhjal. Kvalifikatsioonis lasevad vibusportlased 72 noolt. Täiskasvanute arvestuses lasevad vibulaskjad 70 meetri kauguselt.