Autokross Taali rajal pakkus põnevat vaatemängu

Opel Kadetti taltsutav Pärnu võidusõitja Vahur Kupper ei andnud Taali krossil konkurentidele suurt sõnaõigust. Foto: Pille Russi

Pärnumaa spordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja eelviimasel etapil jahtis Taali rajal poolsada autosportlast Eestist ja Venemaalt ASi Baltic Truck Trade auhindu.

Pika ja sündmusterohke võistluspäeva üks põnevamaid sõite oli 2WD vabaklassi finaal, kus Honda Civicut taltsutanud Vändra noormees Janno Õis edestas finišis lähimat jälitajat, Lada Samaral kihutanud Aivo Ojalat Sauelt vaid sekundiga ja kolmanda auhinna teenis võitjaga sama marki autol sõitnud viljandlane Sander Roosimaa. Sarja liider Kairo Kallas pidi paraku konkurentide kihutamist raja kõrvalt vaatama, kuna tema Honda jõuallikas vajab põhjalikku remonti.

Esiveoliste klassis pani nii kvalifikatsioonis, eelsõitudes kui finaalis oma paremuse maksma tunamullune superkrossi karikasarja võitnud pärnakas Vahur Kupper (Opel Kadett). Teise auhinna teenis Tartu sportlane Simo Lind (Opel Astra) ja kolmandaks tuli Mati Herdoja Tori vallast (Ford Escort).

Tagaveoliste autode Classic RWD klassi etapivõidu võttis Kristjan Ojaste Sindist, teisena kihutas üle lõpujoone Pärnumaa mees Marek Ild ja kolmanda koha sai Andrus Vendel Tallinnast. Kõik kolm sõitsid Taalis BMW marki autodel. Eelsõitudes kõigile konkurentidele piduritulesid näidanud vändralane Jüri Azarov tõusis finaalis juba esimeses kurvis võistlejate rivi ette, paraku ei pidanud tema Opel Ascona valule vastu ja favoriit pidi katkestama.

4WD vabaklassis oli kiireim Raini Roomets (Škoda Fabia RR) Elvast. Teise auhinna sai Paikuse mees Ameriico Jõffert (Subaru Impreza VRX) ja kolmanda kohaga pidi seekord leppima sama marki autot juhtinud võistlussarja liider Ainar Arula Pärnust.

Rahvakrossi finaalis kihutas esimesena finišisse Stein Karu (BMW 318) Võrust, kannul Tanel Raudsepp (VW Golf 2) Viljandist ja Chris Soe (VW Golf 2) Antslast. Noorteklassis olid kolm kiiremat Kristofer Lupp (Mitsubishi Golt) Võrust, Marko Andreas Muru (Honda Civic) Tallinnast ja Kevin Maltsev (Lada Samara) Elvast. Vändra poisid Marten Põder (Honda Civic) ja Armin-Marlon Mängel (VW Golf 2) said vastavalt neljanda ja viienda tulemuse ning kuues oli 16aastane Pärnu piiga Elis Jõelaid (VAZ 2105). Valgamaa noormees Robin Altosaar keeras oma Opel Astra teisel ringil kiires kurvis katusele. Õnneks pääses sõitja vaid kerge ehmatusega, küll vajab tema auto põhjalikku remonti.

Krosskartide võidukihutamisel tulid esikohale Laur Langeproon (650 ccm), Artemy Lyakin (250 ccm), Kirill Stepanov (125 ccm), Aleksander Polianski (85 ccm) ja Feodor Anisimov (50 ccm).

Võistluste viimase vaatuses, superfinaalis võttis üllatuslikult võidu Marko Andreas Muru. Päeva jooksul oma Volkswagenil kaks pooltelge puruks sõitnud pärnakas Raimo Reek teenis teise auhinna ja kolmas oli Tanel Raudsepp.

"Taali kross pakkus nii võidusõitjatele kui publikule ohtralt põnevaid vaatemänge," ütles Erki Spordi president Eiki Eriste. "Eriti rahule jäid krosskartidel kihutanud pisikesed ja veidi suuremad Peterburi poisid, kes tundsid pjedestaalil karikaid vastu võttes end tõeliste ässadena. Superkrossi selle aasta viimase võidukihutamise korraldame 29. oktoobril Harjumaal Laitse rajal."