Koolisport: Üle-eestilised teatevõistlused

Mirell Põlma
, keeletoimetaja

Reedel, 14. oktoobril toimusid Rakveres teatejooksuvõistlused, kus osales õpilasi üle Eesti. Pärnu koolidest tegid üle-eestilisel jooksuüritusel kaasa Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja Pärnu Kuninga tänava põhikooli õpilased.

Rakvere linnastaadionil võeti mõõtu pendelteatejooksus ja staadioniesisel puiesteel murdmaateatejooksus. Võisteldi kümneliikmelistes segavõistkondades kolmes vanusekategoorias.

1.–5. klasside arvestuses jäi Sütevaka humanitaargümnaasiumi tiim pendelteatejooksus seitsmendaks, kogudes 24 punkti. Maastikuteatejooksus sai Sütevaka võistkond kuuenda koha, mille eest teeniti 25 punkti.

6.–9. klasside pendelteatejooksu võitis Sütevaka humanitaargümnaasium (31 punkti) ja sai murdmaateatejooksus teise koha (29 punkti). Pendelteatejooksus Kuninga tänava põhikooli tiim diskvalifitseeriti, ent murdmaateatejooksus saadi neljas koht (27 punkti).

Gümnasistide arvestuses sai Sütevaka humanitaargümnaasium pendel- ja murdmaateatejooksus teise koha, kogudes mõlema jooksu eest 29 punkti.

Üldarvestust peeti 1.–9. klasside ja 10.–12. klasside seas. Teatejooksude punktitulemused liideti kokku. Sütevaka humanitaargümnaasium oli nooremas vanusegrupis Rakvere gümnaasiumi järel 109 punktiga teine, Kuninga tänava põhikool 27 punktiga üheksas. Gümnaasiumide arvestuses jäi Sütevaka humanitaargümnaasium Rakvere reaalgümnaasiumi järel teiseks (58 punkti).

Andmed: Eesti koolispordi liit.