Tõstamaa jooksu võit rändas Õiglase perekonda

Tõstamaa jooksu esikolmik (vasakult): Franko Reinhold, Jan Õiglane ja Martin Tarkpea. Foto: Tõstamaa.ee

Laupäeval 33. korda toimunud Tõstamaa jooksu võitis Vändrast pärit Eesti koondise kümnevõistleja Janek Õiglase vanem vend Jan pärnakate Franko Reinholdi ja Martin Tarkpea ees.

Jan Õiglase võiduaeg 7,5kilomeetrisel distantsil oli 25.20. Reinhold kaotas võitjale alla seitsme sekundiga ja Tarkpea juba ligemale 18 sekundiga. Õiglane võitis Tõstamaal teist korda. Tema esimene võit pärineb 2011. aastast.

Stardis oli ka Janek Õiglane, kes sai ajaga 30.39 üldjärjestuses 21. koha.

Üldarvestuses 18. ja parim naine oli pärnakas Kaidi Keir Kukk ajaga 30.12. Teine oli Birgit Pihelgas ja kolmas Pärnus omanimelist jooksutrenni vedav Anu Teppo.

Tõstamaa teedel nautis sportlikku laupäeva kokku pea 260 jooksjat, käijat ja last.

Üritusel tegi muusikat Audru puhkpilliansambel Õnn Tuli Õuele, pakuti suppi ja loositi välja ohtralt auhindu. Jooksuüritus lõppes õhtul tantsuga kohalikus rahvamajas.