Linnameeskond säilitas kindlalt koha meistriliigas

Eesti jalgpallimeistrivõistluste üleminekumängus alistas Pärnu linnameeskond laupäeval Mai kunstmuruväljakul Maardu linnameeskonna 4:3 ja kindlustas kahe mängu kokkuvõttes üldskooriga 9:4 omale tulevaks hooajaks koha Eesti meistriliigas.

Kahemängulises duellis alistasid pärnakad eelmisel nädalal võõrsil Maardu 5:1, seega oli tänane mäng meistriliigasse püsimajäämise nimel pigem vormistamise küsimus.

Kohtumine algaski pingevabas õhkkonnas. Pärnu meeskond kontrollis olukorda ja tänavune esiliiga neljas meeskond Maardu üritas kontrarünnakutega vastata.

Mäng kulges nii 22. minutini, kuni Pärnu linnameeskonna ründaja Kristen Saarts jäi vabaks umbes paarikümnel meetril, kust vasaku jalaga toimetas palli maardulaste värava paremasse alanurka.

Pärnakate pidu kestis viis minutit. Siis sai Maardu mängija Šahrijar Abdullajev tsenderduse pärnakate karistusalasse ja lõi palli kahe kaitsja vahelt Pärnu väravavahile Kristjan Tammele püüdmatult vasaku posti kõrvale: 1:1.

37. minutil läksid pärnakad uuesti mängu juhtima. Risto Pärnat sai keskväljalt hea söödu ja pääses vastaste väravavahi Ilja Kassjantšukiga silmitsi, mängis vastasest mööda, kui vahele sööstis teine Maardu mängija Klimentii Boldyrev, kes toimetas palli oma väravasse.

Värava kirja Pärnat siiski sai. 42. minutil lõi mees peaaegu olematu nurga alt peale vasakul otsajoone juurest ja pall veeres Kassjantšuki puutest väravasse. 3:1.

Kuigi edasipääsuvõimalused puudusid, tahtis tänavu esiliigas pallinud Maardu meeskond teisel poolajal kõrgliiga satsi Pärnu vastu end ilmselgelt tõestada.

Külalised alustasid teist vaatust aktiivsemalt ja juba 53. minutil virutas Maksim Krivošein 17-18 meetrilt seisuks 3:2.

Järgnevad minutid kujunesid üsna igavaks.

88. minutil murdis Pärnu meeskonna kogenud poolkaitsja Martin Vunk läbi mitmest vastaste kaitsjast ja lõi 4:2.

Vaid minut hiljem vormistas Ilja Zelentsov lõppseisuks 4:3.

Pärnu linnameeskond jätkab tuleval hooajal meistri- ja Maardu linnameeskond esiliigas.