Kergejõustiklased alustasid meistrivõistlusi nelja medaliga

Kergejõustikuvõistlus. Foto on illustratiivne.
Kergejõustikuvõistlus. Foto on illustratiivne. Foto: Ardi Truija / Pärnu Postimees/

Sel nädalavahetusel Tallinna Lasnamäe kergejõustikuhallis A- ja B- vanuseklassi Eesti talviste kergejõustikumeistrivõistluste avapäeval võitsid Pärnu noored sportlased neli medalit.

Säravaima tulemuse eest hoolitses A-klassi 60 meetri sprindis Eesti meistriks kroonitud Pärnu Altiuse spordiklubi esindaja Henri Sai. Ta läbis 60 meetrit ajaga 7,01 ja edestas teiseks tulnud Audentese spordikooli õpilast Ken-Mark Minkovskit kolme sajandiksekundiga.

B-klassi neidude sprindifinaali jõudis kaks Altiuse esindajat. Kindla võidu võttis Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Marit Kutman ajaga 7,88. Hõbemedali võitis pärnakas Ann Marii Kivikas ajaga 7,95.

Teine Altiuse esindaja Kätlin Koplus saavutas seitsmenda koha.

Poiste B-klassi teivashüppes tuli Altiuse õpilane Mikk Saarse 3.45ga hõbedale. Võitis viis sentimeetrit parema tulemusega KJS Sakala esindaja Margus Soosaar.

Neljas medal tuli suvepealinna B-klassi tüdrukute kolmikhüppes, kus Pärnu Kalevi kergejõustikukooli õpilane Annabel Alliksaar sai 10.88ga kolmanda koha.

Võitis Audentese esindaja Ksenia Oleinik tulemusega 11.27 tartlanna Maria Dudareva (11.12) ees.

Tubli soorituse tegi neljandaks platseerunud Altiuse sportlane Elisa Annamaa, kes hüppas 10.75.

Noorte talvised meistrivõistlused jätkuvad samas pühapäeval.