Haiglajuhi skeemid matsid pensionäride kirsturaha

Nils Niitra
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pankrotistunud Laenugrupi kontor Pärnus Riia maanteel.
Pankrotistunud Laenugrupi kontor Pärnus Riia maanteel. Foto: Ardi Truija

Mullu näilise konkursiga Pärnu haigla juhatuse liikmeks saanud Jan Põlluste kiirlaenuäri pankroti üksikasjad paljastavad JOKK-skeemi, kus pensionäride antud laenud kirjutati korstnasse, aga laenukontor jätkab tegevust sama kaubamärgi all Põlluste abikaasa juhtimisel.

«See oli ausa tööga teenitud raha,» ütleb Aleksander Kanter (75). Temal jäi pankrotipessa 6800 eurot. «Minu jaoks oli see raha elutöö – kõik säästud panin lolli peaga sinna,» räägib Ilse Malm (73). Naisel jäi pankrotipesast saamata 5800 eurot. «Nüüd on ainult pension, mitte midagi muud. Mul oli väike palk, aga kogusin tõsiselt raha, et oleks natuke võtta, kui töölt koju jään. Matmise raha on ka vaja,» lisas ta. Maret Salusel (79) jäi Laenugruppi 5600 eurot. «Sinna jäid mu säästud, see oli suur kaotus,» ütleb ta. «Ta (Jan Põlluste – toim) kasutas meie raha selleks, et kindlustada enda ja oma sugulaste elamist.» Üks Põlluste firmale raha laenanud pensionär on praeguseks surnud.

Ettevõte andis laene pandi tagatisel ning kokku jäi selle valdavalt pensioniealistel võlausaldajatel saamata 69 000 eurot. Pensionärid kaotasid kirsturaha, aga Jan Põlluste enda vara selle pankrotiprotsessi tõttu kuigivõrd ei kannatanud – tal on eramu Pärnu kesklinna lähistel ja merelähedane rohkem kui kuuehektariline kinnistu Häädemeeste vallas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles