Kohalik korvpalli esindustiim Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool näitasid täna õhtul Pärnu spordihallis Eesti meistriliiga mängus äärmiselt põnevat punkt punkti heitlust viimaste sekunditeni. Turniiritabeli liider pööras suuresti kogenud mängijate vedamisel siiski mängu enda kasuks ja võitis 67:62.

Poolajapausile läksid mõlemad veerandid viiki mänginud meeskonnad seisul 33:33. Esimene periood lõppes 18:18, teine 15:15.

Kolmandat veerandaega alustasid tartlased Gert Dorbeku tabava kaugviskega. Ehkki veerandi keskel jõudis Pärnu 42:42 viigini, olid külalised enamiku ajast mõne punkti võrra ees. Veidi üle kahe minuti enne perioodi lõppu jäi kodumeeskond seitsme punktiga maha, ent pärnakad püsisid vihaselt kannul, rebisid end Karl-Martin Kase, Mihkel Kirve ja Saimon Suti korvidest järele ja olid sireeni kõlades maas kolme punktiga.

Viimasel veerandil läks Pärnu Domagoj Bubalo ja Norman Käbini tabamustest punktiga juhtima. Jätkus punktiheitlus: kord olid peal pärnakad, kord ülikoolilinna mehed.

Viimastel minutitel seisisid kogenud tartlased kaitses hästi ja panid märksa nooremad Pärnu pallurid rünnakul korduvalt eksima.

Umbes minut enne mängu lõppu, kui kodumeeskond oli 62:63 taga, pääses Pärnu keskmängija Domagoj Bubalo vabalt keskpositsiooniviskele, kuid pall keeras rõngast välja. Sellele järgnenud Tartu rünnakul tegi Reinar Hallik Tanel Sokule vea, misjärel kogenud tartlane tabas mõlemad vabavisked.

Pärnakad läksid seepeale julgelt rünnakule, aga kaotasid enesekindlalt kaitsnud rivaalidele palli. Nüüd andis Hallik võimaluse proovida vabaviskeid Dorbekul, kes eksis mõlemal korral, ent lauapalli sai kätte Tartu tagamängija Mandell Thomas.

Mõni sekund enne mängu lõppu läks uuesti vabaviskejoonele Sokk, kes taas oli seal eksimatu.

Pärnu tulemuslikem oli paar minutit enne mängu lõppu viie veaga vahetusmeeste pingile läinud Käbin, kelle arvele kogunes 14 punkti. Heast küljest näitas end 11 punkti visanud Kask.

Tartule tõi kogenud Sokk 19 punkti. Dorbek sahistas korvivõrku 14 punkti vääriliselt.

Pärnu asub Eesti meistriliiga turniiritabelis kümne võidu ja 12 kaotusega viiendal kohal, Tartu on liider.

Teisipäeval ootab pärnakaid Prienais Balti liiga play-off´i kaheksandikfinaalis ees mäng Vytautasega. Reedel mängib Pärnu Valgas Eesti meistriliiga mängus kohaliku meeskonnaga.