Motomehed tõid jäärajalt kolm auhinda

Joel Kukk
Joosep Pärn kihutas Kullamaa jäärajal noorte 65 ccm klassis esimese auhinna vääriliselt. Foto: Eesti motospordi föderatsioon

Mootorratturite jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste esimesel etapil Kullamaa tehisjärvel kihutasid Pärnumaa sportlastest pjedestaalile Genry Arras, Joosep Pärn ja Aivo Rabbi. Kokku võistles Kulamaal ligemale 100 motomeest ja parimad selgusid seitsmes arvestuses.

Juunioride 85 ccm masinaklassis tuli kahe sõidu kokkuvõttes ülekaalukalt esikohale Läti litsentsiga sõitev pärnakas Arras, meie poisile järgnesid Hugo Nork (Motoextreme) ja Kennert Nurja (AYR Racing Team).

Kõige nooremate tsiklimeeste 65 ccm klassis pani oma paremuse maksma Pärn Pärnu motoklubist, teiseks tuli Mark Peterson Valgast ja kolmas oli Tristan Uiga (Redmoto Racing).

MX-hobisõitjate konkurentsis pidi avasõidu võitnud Aivo Rabbi (Paikuse MK) leppima teises sõidus viienda kohaga. Etapivõidu sai Kenor Kotkas (Carma MK), teise auhinna teenis Rabbi ja kolmanda koha punktid kogus Andre Prems (Redmoto Racing). Rabbi klubikaaslane Jarmo Lehiste lõpetas meistrivõistluste avaetapi viiendana.

Klassis MXA tuiskas mõlemas sõidus esimesena finišisse Timmo Mõts Sõmerpalu motoklubist. Meie parimana sai Pärnu motoklubi raudvara Jüri Makarov viienda koha.

Kõige kiiremas, MX Openi klassis, kus sõideti piikrehvidega, oli võidukas Andre Park (Redmoto Racing), teise auhinna teenis Ardo Kaurit (AYR Racing Team) ja kolmandaks tuli Patrick Pals Türi motoklubist.