Reena Pärnat tuli Eesti meistriks

Lauri Habakuk
Reena Pärnat võitis eile Türil vibulaskmise Eesti meistrivõistlustel esikoha.
Reena Pärnat võitis eile Türil vibulaskmise Eesti meistrivõistlustel esikoha. Foto: Erakogu

Reena Pärnat võitis eile Türil vibulaskmise Eesti meistrivõistlustel esikoha. Pärnu vibuklubi Meelise eest võistlev Eimar Kukk sai meeste arvestuses kvalifikatsioonis küll teise asetuse, kuid pidi pärast duelle leppima neljanda kohaga.

Pärnat sai kvalifikatsioonis 569 silmaga esimese asetuse. Duellides sattusid talle vastu Viljandi klubi sportlased.

Esimeses ringis alistas Pärnat 6:0 Jaanika Rösleri, poolfinaalis 6:4 Laura Tuka ja finaalis mullu Rio olümpiamängudel võistelnud Laura Nurmsalu.

Peale Eesti meistrivõistluste on Pärnat võitnud tänavu kaks Baltimaade meistritiitlit. Peale selle triumfeeris ta Läti lahtistel meistrivõistlustel.

Kuke duellid olid algusest peale pinevad. Avaringis tartlase Märt Oonaga, kui seis oli 5:5, pidid mehed laskma võitja selgitamiseks lisanoole. Kukk tabas kümmet, Oona üheksat. Nii pääses poolfinaali pärnakas.

Seal pidi Kukk tunnistama Tallinna Kalevi vibulaskja Tanel Kaasiku paremust. Kolmanda koha heitluses vandus pärnakas 2:6 alla teiselegi kalevlasele Pearu Jakob Ojamäele.

Eesti meistriks tuli Tallinna Sagittariuse esindaja Hendrik Õun.

Vibulaskmise duellides annab kolme noolega lastava seeria võit kaks punkti, viik ühe. Võisteldakse kuue punktini.

Üleeile toimunud noorte võistlustel tuli Pärnu Meelise sportlane Kristel Täker noorte tüdrukute võistlusklassis Eesti meistriks. Noorte poiste arvestuses võitis Pärnu Meelise vibulaskja Janar Visnapuu hõbeda.

Plokkvibu laskvate tidettide poiste arvestuses võitis Taavi Vaikmäe Pärnu klubi eest pronksi.