Eesti jääpurjetajad medaliheitlusse ei sekkunud

Joel Kukk
Mullu juunioride maailmameistri kulla võitnud 17aastane Rasmus Maalinn kogus täiskasvanute EMil väärtuslikke sõidukogemusi. Foto: Eesti jääpurjetamise liit

Ungaris Balatoni järvel lõppenud DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel tegid poolakad puhta töö: kaheksa sõidu kokkuvõttes krooniti Vana Maailma meistriks Karol Jablonski, hõbemedalivääriliselt seilas Michal Burzynski ja pronksi teenis Lukasz Zakrzewski.

Eliitsõitjate kuldlaevastikus avapäeva järel neljandat kohta hoidnud Vaiko Vooremaa pidi lõpuks leppima kaheksanda positsiooniga, Eigo Helimets oli 30., Jaan Akermann 34., Hardi Laurits 36. ja Marek Lentsius 46.

Hõbelaevastikus võistelnud pärnakas Rasmus Maalinn kihutas regati esimeses sõidus esimesena finišisse ja lõpetas kolmanda sõidu teisel kohal, kuid kaotas seejärel kiiruse ja pidi lõpuks leppima 16. tulemusega. Rene Riim sai Balatonil oma grupis 22. koha. Hõbelaevastiku võitis lätlane Artis Berzins, talle järgnesid kaasmaalane Gatis Graudums ja rootslane Stefan Bokfors.