Pärnu discgolf'i mängijad teenisid viis poodiumikohta

Kristin Tattar saavutas Hiiumaal teise koha.
Kristin Tattar saavutas Hiiumaal teise koha. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Möödunud nädalavahetusel, 18.–19. märtsil toimus Hiiumaal, Sportland Randmäe discgolf`i pargis Eesti Discgolfi Liidu (EDGL) karikasarja avaetapp, millest võttis osa 149 disc-golfarit.

Kõige rohkem osalejaid oli meesamatööride klassis, kus rajale läks 78 võistlejat. Stabiilseimat mängu näitas seekord Aegviidu Spordiklubi / KAKKi esindaja Evgeni Smirnov, kes läbis mõlemad ringid tulemusega neli viset alla par`i. Teisele kohale tuli Pärnu discgolf`iklubi Hole-In-One liige Rando Järve, kes kahe ringi kogutulemuseks sai kuus viset alla par`i. Kolmas koht kuulus vaid ühe viske rohkem teinud kohalikule tulevikulootusele Kasper Pisale klubist Dagö DG.

Pühapäev oli Pro divisjoni mängijate päralt. Meeste avatud klassis pani end proovile pea kogu Eesti paremik, esikohtadele heideldi tuliselt.

Etapi võitis Chilli Disc Golfi esindaja Silver Lätt tulemusega 12 viset alla par`i. Teiseks tuli tugeva teise ringi teinud Pärnu discgolf`iklubi Hole-In-One liige Martin Rotmeister, kes jäi liidrist maha kahe viskega. Kolmanda koha hõivas Ralf Rogov, neljandaks tuli Siim Isup. Pärnakas Oliver Hanschmidt saavutas tugevas konkurentsis viienda koha.

Teise koha teeninud Martin Rotmeistri sõnade kohaselt oli Hiiumaa rada temale võõras ja esimese korraliku treeninguringi tegi ta alles paar päeva enne võistlusi. "Esimene ring läks üle kivide-kändude, kuid suutsin siiski konkurentsis püsida. Teise ringi algus tuli samuti puiselt, kuid tugev lõpp aitas mul teiseks tõusta. Oleksin saanud paremini, aga üldjoontes jäin rahule. Korraldus oli see-eest laitmatu!"

Naiste avatud klassis selgus võitja alles viimasel korvil. Esikoha võttis Madli Vaht (Drive-In) tulemusega +8, teine oli pärnakas Kristin Tattar (Hole-In-One) +9 ja kolmas Anni Eesmaa (Dagö DG) +14.

Seenioride klassis kujunes võistlus väga pingeliseks: esikoht oli lahtine viimaste korvideni. Võitjana väljus seekord Chilli Disc Golfi esindaja Raimo Kimmel, visates kahe ringi kogutulemuseks kaks alla par`i. Temast tegi ühe viske rohkem ja saavutas teise koha Nõmme discgolf`iklubi Drive-In mängija Alar Lepikult. Kolmas koht kuulus avaringi liidrina lõpetanud, kuid teisel pisut vigu teinud Margo Petersile (Hole-in-One) tulemusega +2.

EDGLi president Rein Rotmeister andis võistlusele kõrge hinnangu. "Hiidlased näitasid oma korraldusega taas väga kõrget taset: võistlus oli organiseeritud laitmatult. Rada oli hästi ette valmistatud, park asub looduskaunis kohas, kogu võistluste vältel oli tunda hiidlaste südamesoojust," kiitis Rotmeister.

EDGLi karikasarjas mängitakse kuus etappi, millest järgmine tuleb 8.–9. aprillil Jõulumäe tervisespordikeskuses.