Mai kool võidutses pranglimise meistrivõistlustel Kaunases

, Mai kooli õppejuhataja
Mai kooli 1.a klassi õpilane Raimond Lillemaa (paremalt teine)saavutas rahvusvahelistel pranglimise meistrivõistlustel esimeste klasside arvestuse esikoha Foto: Erakogu

Pärnu Mai kooli 1.a klassi õpilane Raimond Lillemaa saavutas laupäeval Leedus Kaunases rahvusvahelistel pranglimise meistrivõistlustel esimeste klasside arvestuse esikoha.

1.–3. klasside seas jõudis ta 13 163 punktiga 13. kohale. Tublit õpilast juhendab õpetaja Merike Rahtma.

Eelmisel aastal rahvusvahelisel võistlusel neljandale koha tulnud Laura Viikberg pidi seekord leppima 16. kohaga, kuna arvuti vedas õpilast seekord alt ja võistlust ei lubatud uuesti läbi teha. Siiski oli tema tulemus 4.–6. klasside arvestuses suurepärane, kuna õpilased pidi rinda pistma muude riikide ülikiirete arvutajatega. Viikbergi juhendab õpetaja Jane Pukk.

4.–6. klasside hulgas läks esikoht Lätti, 1.–3. klasside seas Ukrainasse.

Pranglimine arendab õpilaste arvutamiskiirust ja -täpsust, matemaatilist mõtlemist, treenib õpilaste mälu ja tähelepanu.