Pärnu Sadam lõpetas hooaja neljandana

Lauri Habakuk
Pärnu Sadam osutas pronksiseerias Tartu Ülikoolile kõva vastupanu, kuid tunnistas vastase 0:3 paremust. Foto: Margus Ansu / Postimees

Pärnu Sadama nimeline suvepealinna korvpalli esindusmeeskond lõpetas tänavuse Eesti meistriliiga hooaja neljanda kohaga. Pärnu osutas täna Tartu ülikooli spordihoones pronksiseeria kolmandas lahingus Tartu Ülikoolile küll kõva vastupanu, kuid pidi tunnistama vastase 66:57 paremust.

Pärnu kaotas pronksiseeria 0:3.

Võitluslik avaveerand möödus äärmiselt tasavägiselt, kuid enamiku ajast Pärnu mõnepunktises eduseisus. 14 sekundit enne perioodi lõppu läksid võõrustajad Gert Dorbeku vabavisetest punktiga juhtima. Edvinas Šeškuse tabava kaugviskega lõppenud esimese veerandi võitis siiski 18:16 Pärnu.

Teise veerandi keskel õnnestus pärnakatel minna seitsme punktiga juhtima, ent akadeemiline spordiklubi rebis end veerandi lõpuks järele. Ehkki 35:33 juhtinud Pärnu keskmängija Karl-Martin Kask püüdis 17 sekundit enne sireeni kinni lauapalli ja näis, et külalismeeskond võidab poolaja, tegi Šeškus kümme sekundit hiljem jooksu.

Nüüd lõpetas tabava kaugviskega veerandi tartlane Kristen Meister. Kodumeeskond võitis poolaja 36:35.

Tartul õnnestus vahe sisse teha kolmandal veerandil. Enne viimast perioodi juhtis Gert Kullamäe juhendatav ülikoolilinna meeskond 55:47.

Heiko Rannula juhendatavad ei andnud vastasele midagi lihtsalt, jõudes minut ja kümme sekundit enne mängu lõppu nelja punkti kaugusele. Järgmisel Tartu rünnakul tabas Mandell Thomas aga pronksiheitluse lõppu tähistava kolmepunktiviske.

Pärnakate hooaja jätkamise lootust hoidsid mängu ajal enim elus Šeškus ja Domagoj Bubalo.

15 punkti visanud Šeškus jagas tiimikaaslastele seitse tulemuslikku söötu. Võimsalt korvi all möllanud Bubalo viskas 22 punkti. Vastased olid sunnitud tegema tema vastu üheksa viga. Paraku tabas horvaat seitsmest vabaviskest vaid kaks.

Tartu mehed skoorisid ühtlasemalt. Tulemuslikem oli 14 punktiga Thomas.