Omavalitsusjuhid kutsuvad Pärnut SAPAga ühinema

Teet Roosaar
, uudistetoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu logo.
Pärnu logo. Foto: Erakogu

Pärnumaa 15 omavalitsusjuhti saatsid Pärnu linnavolikogule avaliku pöördumise, milles kutsutakse Pärnut osalema sihtasutuse Pärnumaa Arenduskeskus (SAPA) asutamisel.

Tüli Pärnu linna ja valdade vahel puhkes augustis, mil linnavolikogu otsustas Pärnumaa omavalitsuste liidust (POL) välja astuda. Seepeale asutas POLi üldkogu SAPA nii, et selle kuueliikmelises nõukogus jagunevad kohad Pärnu ja valdade esindajate vahel võrdselt, nimetades kolm enda esindajat ja juhatuse liikme.

Linnavolikogu hinnangul pole POLi tarvis ja SAPAst piisab, et tegelda maakondliku poliitikaga. Enamik valdu näeb POLi maakondliku poliitika kujundamise organina ja SAPAt arendusüksusena.

Pärast maavalitsuste kaotamist on ettevõtluse arendamise sihtasutusel (EAS) vaja partnerit, kelle kaudu Euroopa Liidu toetused liiguksid. SAPA on mõeldud Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse (PEAK) õigusjärglasena, kuid selleks on vaja PEAKi asutajaks olnud Pärnu linna nõusolekut.

"Teeme ettepaneku Pärnu linnale osaleda SAPA asutamises ja teha vastav volikogu otsus koos loa andmisega PEAKi ühendamiseks SAPA külge veel enne oktoobrikuiseid valimisi," kirjutavad 15 omavalitsusjuhti. Nad lisavad, et üksnes selle otsusega pole maakondliku koostöö probleem lahendatud ja dialoog jätkub pärast valimisi.

Neljapäeval koguneva Pärnu linnavolikogu päevakorras SAPAga ühinemist ei ole. Volikogu koguneb korraliselt iga kuu kolmandal neljapäeval, oktoobriistung oleks 19. kuupäeval ehk valimiste järel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles