Saarde Atleedid 2017.
Saarde Atleedid 2017. Foto: SK Saarde

Eelmisel nädalavahetusel oli Kilingi-Nõmme staadion kergejõustiklaste päralt, kui toimus Saarde Atleedi teine osavõistlus.

Reedel korraldati Kilingi-Nõmme staadionil teine koolispordi päev, mille raames selgitati esimest korda välja Saarde parimad atleedid poiste ja tüdrukute E-, D- ja C-vanuseklassis. Esimene osavõistlus, Kilingi-Nõmme triatlon organiseeriti juuli viimasel pühapäeval.

E-klassi (2008–2009) tüdrukute parimaks osutus Meloore Tamm (Audentese SK), D-vanuseklassis (2006–2007) võitsid karika Tristan Tamm (Audentese SK) ja Laura-Liis Kaljur Kilingi-Nõmme gümnaasiumist. C-klassis (2004–2005) võitsid kohalikud õpilased Eliise Mändmets ja Tõnis Hendrik Tallo.

Kergejõustiku mitmevõistlusel jagati medaleid 13 vanuseklassis. Kõige noorema, F-vanuseklassis (alates 2010) saavutas kindla võidu Pärnu Rääma kooli õpilane Armin Pendin. Tüdrukute E-klassi parim mitmevõistleja on Surju koolis õppiv Kaisa Varep. Sama klassi poistest osutus edukaimaks Gert Martin Muttel.

D-klassi parimateks mitmevõistlejateks tunnistati Iiris Kangur ja Andres Vunk. C-vanuseklassis jäi võit koju: tüdrukute hulgas saatis edu Greete-Liis Krapp ja poiste hulgas Gregor Kuru.

Tüdrukute B-vanuseklassis napsas võidu Lilit Aldoja Brita Pärna ees. Samaealiste poiste arvestuses tuli ülekaalukaks võitjaks Karl-Martin Krapp. Tüdrukute A-eaklassis ei leidunud vastast Hannarin Melnitsale. Poiste A-klassi parim selgus samuti viimasel võistlusalal, 1000 meetri jooksus, mille võiduga kindlustas Sander Kuningas esikoha Janno Talumaa ees. Naiste arvestuses krooniti parimaks Maret Vilbaste ja meeste hulgas Andres Zerel. Võistluspäevast võttis osa 312 sportlast.

Laupäeval toimus 15. Kilingi-Nõmme mitmevõistlus, mis on Saarde Atleedi teine osavõistlus. Lakkamatu vihm ei heidutanud võistlejaid, kes tulid Saarde Atleedi peaauhinna järele. Esimest korda võistluse ajaloos graveeriti karikale Marje Puki, naisveteranide atleedi nimi. Pukk esindab SK Vaablast.

Meesveteranide seas võitis Indrek Reinbach (21 CC Triatloniklubi / Risti SK). Sarnaselt Reinbachiga saavutas naiste mitmevõistluse võidu triatloni edukaim naine Aire Veskimäe (Trismile). Saarde parimana oli Lii Zerel kolmas. Mehi osales vihmasel võistluspäeval kõige enam, kokku kümme. Võitja Enari Tõnström (KJS Sakala) kogus viie alavõiduga 4383 punkti.

Põnev oli meeste võistlust jälgida Saarde atleedi tiitlile, kus peaosatäitjad olid kohalikud võistlejad Sven Saarpere (Tihemetsa Jaani kool) ja Anno Tarvis (A2K spordiklubi). Meeste karikale jõudis Anno Tarvise nimi. Poiste A-klassi mitmevõistluse ja Saarde atleedi omaealiste tiitli võitis Jaan Endrik Kirsi (Audru). Tüdrukute B-klassi mitmevõistluse ja rändkarika uus omanik on Pärnu Mai koolis õppiv ja SK Saarde võistlusdressis võistlev Kelly Ehavee. Poiste B-vanuseklassi auhinnad viis konkurentsitus võistluses Tallinna Tristan Tamm (Audentese SK).

Pühapäeval osalesid Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased kümnendal Tõrva-Helme kergejõustikupäeval, Peeter Kirdi mälestusvõistlusel. Kavas olid 60 meetri jooks, pallivise ja kaugushüpe. Oma vanuses saavutasid teise koha Liis-Marie Kaljur, Cristal-Eliisi Krapp ja Sander Statsenko, kolmandaks tuli Kristor Laius. Osalejate hulgas olid veel Iiris Kangur, Laura-Liis Kaljur, Rasmus Rist ja Aaron Prenits.