Liina Laasma parandas Eesti rekordit

Rakveres U23 ja U20 vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus püstitas Liina Laasma odaviskes Eesti juunioride rekordi 57,82.

110 meetri tõkkejooksus võtsid Pärnu Altiuse poisid kolmikvõidu. Kulla sai Erik Jagor ajaga 14,71, hõbemedali teenis Ranno Tasane (15,19) ja pronksi pälvis Silver Lulla (15,45). Kõrgushüppe võitis pärnulanna Eleriin Haas tulemusega 1.75.

Märke aina paranevast vormist ilmutas vasaraheitja Ellina Anissimova, kes parandas oma selle hooaja tippmarki ligi kahe meetriga 58.63ni. Kübaratrikiga sai hakkama Kaia Soosaar, kes kaugushüppe ja 100 m tõkkejooksu kuldmedalite juurde teenis kolmanda meistritiitli 200 meetri jooksus (25,17).

Äärmiselt pingeliseks kujunes U20 noormeeste 200 meetri jooksu finaal. Favoriit Rasmus Rooks pidi jalakrambi tõttu katkestama. Eesti meistriks tuli Markus Ellisaar ajaga 21,89, kannul Rasmus Mägi 22,06ga.

U20 klassi sportlaste jaoks oli see üks viimaseid suuremaid jõuproove enne Euroopa juunioride meistrivõistlusi 21.-24. juulil Kadrioru staadionil.

U23 vanuseklassis tegi väga tugeva etteaste Laura Suur, kelle võiduaeg 9.25,15 naiste 3000 m jooksus on kõigest 0,25 sekundit nõrgem seni kehtivast Eesti noorsoo rekordist. Dalkia järelkasvutiimi sportlastest jõudsid U23 Eesti meistritiitliteni Igor Sjunin kolmikhüppes (16.61), Tanel Laanmäe odaviskes (70.91) ja Mari Klaup odaviskes (44.90).