Kein Einaste kogus Otepääl punkte, Jõulu klubi noored nuusutasid taset

Kein Einaste.
Kein Einaste. Foto: RAIGO PAJULA/PM/SCANPIX BALTICS

Täna Otepääal toimunud murdmaasuusatamise MK-etapil pääses Pärnumaalt pärit sportlastest ainsana klassikasprindis kvalifikatsioonist edasi Kein Einaste, kes piirdus seal veerandfinaaliga.

Jõulu suusaklubist tuule tiibadesse saanud Einaste sai kvalifikatsioonis kirja 24. aja, kaotades võidu saanud šveitslasele Dario Colognale 10,26 sekundiga.

Oma veerandfinaalis oli Einaste neljas ja see andis lõpuks 20. koha.

Rahvuslikus grupis starti läinud Jõulu suusaklubi esindaja Alvar Johannes Alev sai kvalifikatsioonis 70 võistleja seas 65. koha. Alev oli Colognast aeglasem 26,3 sekundit.

Meeste klassikasprindi võitiski Cologna, kes alistas finaaliheitluses lõpusirgel napilt norralasi Ola Vigen Hattestadi ja Eirik Brandstali.

Eesti koondise parim oli Peeter Kümmel 13. kohaga.

Naiste kvalifikatsioonivõistlusel sai Jõulu klubi liige Adeele Arnek 56 startija seas 54. koha. Arnek kaotas ajasõidu võitnud norralannale Marit Björgenile 30,62 sekundiga.

Naiste klassikasprindi võitis poolatar Justyna Kowalczyk Björgeni ja venelanna Natalja Matvejeva ees.

Eesti parimatena olid Triin Ojaste 25. ja Piret Pormeister 27.

Homme sõidetakse Otepää MK-etapil  naiste 10 ja meste 15 kilomeetrit klassikalises tehnikas.