Pärnakad võitsid pingelise pronksiheitluse

, veebitoimetaja
Pärnu võrkpalliklubi meeskond võistis Eesti-Läti ühisliigas pingelise pronksiheitluse. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Pärnu võrkpalliklubi meeskond sai Eesti-Läti ühisliiga pronksikohtumises pingelises heitluses 3:2 jagu TTÜ meeskonnast.

Esimeses geimis olid pärnakad tõsises hädas servi vastuvõtmisega ja kaotasid selle 19:25.

Teises geimis näitasid mõlemad meeskonnad rabedat mängu. Veidi kindlamad olid siiski pärnakad, kes võtsid 25:20 võidu.

Kolmanda geimi Ameerika mägedelt laskudes sai jalad kindlamini maha Pärnu meeskond. Pärnakad pöörasid geimi alguse neljapunktilise kaotusseisu geimi keskpaigaks neljapunktiliseks eduks, kuid lasid vastastel geimi lõpul 22:22 viigini jõuda. Viimastel punktidel saatis edu taas pärnakaid, kes võitsid kolm viimast pallivahetust.

Neljandas geimis saavutas Pärnu meeskond 15:10 edu, kuid peagi olid tablool 17:17 viiginumbrid. Lõpus olid paremad Tallinna võrkpallurid, kes viisid 25:22 võiduga mängu viiendasse geimi.

Otsustavas geimis oli punkt-punkti mängus parem Pärnu meeskond. Pingelises geimilõpus lubasid 14:12 edu saanud pärnakad TTÜ meeskonna veel viigini. Kaks järgmist punkti noppis siiski suvepealinna meeskond, kindlustades niiviisi üle kahe tunni pikkuses pronksiheitluses Eesti-Läti ühisliigas endale pronksmedali.

Ühisliiga finaalis alistas Tartu Pere Leib Baltimaade võrkpalli viimaste aastate valitseja Tallinna Selveri 3:2 (27:25, 21:25, 13:25, 25:17, 15:13.