Juhtkiri: Stabiilsus tüütab inimesed ära

Arvamustoimetus

Ainult see, et Andrus Ansip on liiga kaua olnud peaminister ja peab seetõttu kohalt lahkuma, eestlasi tänavale lippe lehvitama ei too. Oleks kuidagi imelik nõuda ümberkorraldusi valitsuses, mis suutis Eestit kriisi ajal läbi majanduskärestike juhtida.

Ent õigus on Euroopa Komisjoni asepresidendil Siim Kallasel: iga valitsuse aeg saab kunagi otsa. Kuigi Euroopast paistab Eesti väga positiivsena, on riiki kaua juhtinud sama ideoloogiaga valitsus. Rahvas on tüdinenud.

Ilmselt tuleb veel kodanikualgatusi, millega kogutakse allkirju praeguse peaministri lahkumise poolt. Asju, mida Ansipile süüks panna, leidub.

Mis oleksid alternatiivid praegusele Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu võimukooslusele? Seda enam, et äsjase streigi ajal öeldi selgesti, et valitsusremonti kavas ei ole. Miks peakski, kui võimuerakondade reitingud on normaalsed ja häälte ülekaal riigikogus püsib.

Iseasi on peaministri väsimus. Kas Ansip ütles seda suusoojaks või mõtles tõsiselt? Kuigi valitsusremonti kavas ei olevat, on peaministri koht Reformierakonna oma ja kui Ansipil peaks valitsusjuhi tööst suisa sinine olema, võiks ju edutada kedagi noorematest nii-öelda kätt proovima. Võimalike kandidaatide pink on täiesti olemas. Ometi jätaks selline käik poole pealt käegalöömise mulje. Kui võimuliit loodi, siis ikkagi plaaniga järgmiste korraliste valimisteni vastu pidada.

Valitsuse peamine probleem, millega praegu silmitsi seistakse, on inimeste ootused reaalselt tunda, et Eestil on läinud hästi. Need, kes ohverdasid oma palgast majandussurutise ajal kõige rohkem, soovivad, et taastataks vähemalt kriisieelne tase. Pärast õpetajaid tulevad oma palganõudmistega teiste vajalike ametite töötajad ja vajadus leida homse varna visatud probleemidele lahendused muutub aina pakilisemaks.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadAndrus Ansip
VABA AEG
maaelu
Gallup

Mida arvate koolide pingeritta seadmisest?

Küsitluses on osalenud 364 inimest
OSCAR ALEXANDER BRACKMANN 175
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 525 inimest
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE