Neli on parem kui kolm

Anu Jürisson
Anu Jürisson, kultuuritoimetaja
:

Pärnu uue kunsti muuseumis näitab üheskoos oma loomingut neli kunstnikku: Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Viive Noor ja Jüri J. Dubov, kes on pealkirjastanud selle nutika sõnamänguga “4 on parem kui 3”.

Näha saab raamatuillustratsioone, graafikat ja fotosid ehk suurt osa eelmainitud kunstnike loomingust. Noor märkis, et kunstirühmitused ja -grupeeringud moodustuvad väga erinevatel alustel. Selleks võivad olla loomingulised põhimõtted ja arusaamad, ühised õpingud või eesmärgid.

“Seda ühist nimetajat, mis meid nelja liidaks, ei oskagi hoobilt välja tuua. Meil kõigil on eri haridustee, eri ettevalmistus. Mõlemad Jürid on kasvanud kunsti keskel, mõlema isa on olnud kunstnik. Jüri Mildeberg on iseõppija, Jüri J. Dubovil on disaineri diplom. Piretil on graafiku-illustraatori, minul moekunstniku koolitus,” seletas Noor.

Kõigi nimetatute loomelaad on neliku sõnutsi nii erinev, et suurimgi kunstivõhik ei suudaks neid omavahel segamini ajada.

“Isegi elus saame nii mõnestki asjast erinevalt aru. Ja ometi peab olema midagi, mis meid ühte liidab nii elus kui loomingus. Kolmekesi oleme teinud näitusi ka varem, neljakesi paneme oma tööd välja esimest korda,” märkis Noor.

Kui Noor ja Jüri Mildeberg on suured nokitsejad, siis Piret Mildeberg ei talu nokitsemist silmaotsaski ning võtab ette suured pintslid ja pinnad. Jüri J. Dubovil on korrastatud maailm range kontrolli all ja katsugu mõni ruut või triip omapäi toimetada.

Kõik nad armastavad kirjandust ja raamatuid, hindavad sõna ilu ja vaimukat lausumist, huumorit ja värskeid mõtteid, nipiga ütlemisi ja tegemisi, vabadust ja sõltumatust ega talu rutiini. Armastavad loodust ja loomi, Mildebergid maainimestena iga päev selle kõige keskel elades, Noor ja Dubov linnainimestena kaugelt ihaledes.

“Meil on tore koos olla ja tundub, et tore on koos olla meie piltidelgi. Hoolime üksteisest, aga lubame olla erinevad, mõelda omi mõtteid ja anname üksteisele küllaldaselt hingamisruumi,” märkis Noor.

Konkreetse näituse ajendiks said neliku lähestikku asuvad ümmargused tähtpäevad.

Väljapanek on avatud Pärnu uue kunsti muuseumis 24. aprillini.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnaduue kunsti muuseum
Gallup

Mida arvate koolide pingeritta seadmisest?

Küsitluses on osalenud 121 inimest
VABA AEG
maaelu
OSCAR ALEXANDER BRACKMANN 175
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 501 inimest
ELU DEMENTSEGA - KES HOOLIB?
Avaldati riigieksamite tulemused
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE