Lisatud pildigalerii!

Politsei kontrollis sõidu ajal mobiiliga rääkinud juhte

Raido Keskküla
Raido Keskküla, veebitoimetaja
:

Täna pärastlõunal kontrollisid Pärnu politseijaoskonna ametnikud Pärnu linnas kahe tunni vältel sõidukijuhte ja eelkõige oli tähelepanu neil, kes kasutasid mobiiltelefoni käsi vabaks jätva seadmeta.

„Tänase kontrollimise käigus koostati 22 väärteomaterjali. Telefoniga rääkis sõidu ajal 16 juhti ja turvavööd ei kasutanud 3 juhti. Ühe rikkumise pani toime jalakäija, kes keelavast fooritulest  ei hoolinud. Oli ka kaks muud rikkumist, millest üks oli avariiohtliku olukorra tekitamine,“ võttis kontrollimise tulemused kokku Pärnu politseijaoskonna juht Mehis Mets.

Politsei kontrollis sõidukijuhte Pärnu linna suurima liikluskoormusega paikades, nagu Tallinna maanteel, Pikal tänaval ja Papiniidu ristmiku lähedal Riia maanteel.

Metsa sõnul võib tänase põhjal öelda, et mobiiltelefoniga rääkijaid leidus nii meeste kui ka naiste osas. Enamik näis oma viga tunnistavat ja kahetsevat, kuigi jäi selgusetuks, miks siis ikkagi rikkumine toime pandi.

Mets soovitab sõidukijuhtidel, kes mingil põhjusel pole endale siiani käed vabaks jätvat seadet muretsenud, mobiiliga rääkimiseks jätta sõiduk esimesel võimalusel seisma. „Muidugi on variant jätta kõnele vastamata või ise helistamata ja teha seda siis, kui liikluses ei osaleta,“ lisas ta.

Selline kontroll oli küll esimest korda, kuid ei jää politseijuhi sõnul kindlasti ainsaks.

Liiklusseaduse järgi võib auto liikumise ajal roolis ilma käsi vabaks jätva seadmeta telefoniga rääkimise või selle käeshoidmise eest karistada kuni 200 euro suuruse trahviga.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadPolitseiPärnu
VABA AEG
maaelu
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 477 inimest
ELU DEMENTSEGA - KES HOOLIB?
Avaldati riigieksamite tulemused
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE