Kodukaunistamise toimkond tegi otsuse

Silvia Paluoja
:

Konkursi “Eesti kaunis kodu 2012” Pärnumaa toimkonna liikmed vaatasid oma silmaga üle 28 sellele nimetusele pürgijat ja tegid viimase ringsõidu järel neljapäeva õhtul oma otsuse.

Maakondlikule kodukaunistamise konkursile esitasid oma kandidaadid 14 omavalitsust. Tänavused võitjad, esikohaväärilised kodud, asuvad Paikuse, Tõstamaa, Tahkuranna ja Halinga vallas. Teise ja kolmanda koha vääriliseks arvatuid jätkub Audru, Vändra, Saarde, Surju ja Koonga valda ning Sinti.

Hindamine toimus tavakohaselt neljas klassis, millest esimene on eramud. Esikolmik on perekond Kutsari elamu Paikuse alevikus, perekond Põdra kodu Pärnjõe ja perekond Kustassoni eramu Papsaare külas.

Teises ehk hoonete rühmas tunnistas toimkond võitjaks perekond Vene Taltsi tootmistalu Kastna külas. Tunnustatud saavad ka perekondade Sauväli ja Viikoja elamu Sindis ning perekond Lille rajatud Aasa talu Kärsu külas.

Kolmandas ehk looduslähedase keskkonna klassis võitis perekond Absaloni eramu Reiu külas. Samuti paistsid silma perekond Endriksoni Jõekääru talu Vihtras ja perekond Saaliste Võidu talu Kikepera külas.

Neljandas ehk talude rühmas pidas toimkond esikoha vääriliseks perekond Mägi rajatud Muhke talu Soosalu külas. Esile tõsteti ka perekond Liesmenti Kollikse talu Metsaääre ja perekond Välimäele kuuluvat Metsa talu Koonga külas.

“Toimkonnas tuli vaidlusi ette, sest liikmetel on eri nägemus,” tõdes maakondliku kodukaunistamise komisjoni esimees Maie Joala. “Valik ei olnud kerge, sest eestlane on tohutult töökas, suured alad on niidetud, muruplatsid lähevad üle lilledega aladeks. Silma hakkas, et aiakujundus on aastatega läinud ühtlasemaks, ei ole enam nöörsirgeid kõnniteid, vaid looklevad rajad ja lilli on palju, sest inimeste jutu järgi annavad lilled raskel ajal jõudu.”

Pärnu maavanem palub enne jaani kodukaunistajate pered tavakohasele tänuüritusele. Esikohaomanikud võtab president Ilves vastu 19. augustil Haapsalus.

Kauni kodu konkursi patroon on Eesti Vabariigi president. Pärnumaal selgitati kaunimad kodud välja 14. korda, riigis on konkurssi korraldatud aasta võrra kauem.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadkaunis kodu
Samal teemal
VABA AEG
maaelu
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
PÄRNU ESIMENE RANNAJOOKS
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE