Kohtuniku otsus kujunes mõnevõrra leebemaks kui ringkonnaprokurör Anne Sillaotsa nõutud viis aastat, ent oluliselt karmimaks Paluoja kaitsja taotlusest lugeda reaalne karistus tänase päeva seisuga kantuks ja määrata ülejäänud tingimisi.

Paluoja oli kohtus päri kõigi süüdistustega peale tapmiskatse.

Süüdistuse kohaselt sisenes alkoholijoobes Paluoja mullu 25. septembril kella 18.30 paiku Sindis busside lõpp-peatuses liinibussi ja sihtis laetud kärbikuga bussijuhti, ähvardades tappa ka bussis olnud sõitja.

Bussijuht Hannes Õun suutis relva enesest eemale suunata ja lask tabas bussiistmeid ning keegi viga ei saanud. Bussijuht pidas kahtlustatava kinni ja andis politseile üle.

Peale tapmiskatse ja tapmisega ähvardamise süüdistas Lääne ringkonnaprokuratuur Paluojat ebaseaduslikus relva ja lõhkeaine käitlemises, sest mehel puudusid relvasoetamis- ja relvaluba ning lõhkeaine käitlemise luba. Samuti on mehele esitatud süüdistus selles, et sündmusele eelnevalt juhtis ta alkoholijoobes olles autot.

Paluoja lubas pärast kaitsjaga konsulteerimist otsuse edasi kaevata.

Paluojalt relva ära võtnud ja mehe kinni pidanud Õun sai justiitsministeeriumilt kiire reageerimise ja suurema õnnetuse ärahoidmise eest kodanikujulguse aumärgi.