Uus-Sauga tänavad mattuvad pimedusse

Teet Roosaar
Teet Roosaar, uudistetoimetaja
:

Pärast seda, kui Pärnu linnavalitsus augusti alguses kõrvaltänavatel valgustuse lasi taastada, pole Uus-Saugas tänavavalgustus põlenud kümnel tänaval, millest osal kaevatakse.

“Arvan, et ei põle ligi 200-300 lampi 400x600 meetri laiusel alal,” ütles Lubja ja Sarve tänava ristmiku juures elav Henri Võigemast. Tänavad, mis on osaliselt või täielikult pimedad, on Uus-Sauga, Lubja, Sarve, Hobuse, Kitse, Vahe, Rõugu, Õli, Rahu ja Laeva.

Võigemasti jutu järgi on see piirkond pime olnud pikemat aega. “Külalised imestavad lahkudes, et meie juures on kottpimedus, aga tänavatel kaevatakse,” lausus ta.

Kaevetööd toimuvad Uus-Sauga, Hobuse ja Sarve tänaval. Peale võimaluse kogemata kraavi sattuda on pimedus soodne keskkond lõhkujatele, rääkis Võigemast.

Pärnu tänavavalgustust hooldava AS Elwo projektijuhi Tarmo Lauri ütlust mööda on tegu ühe kilbipiirkonnaga. “Ma ei nimetaks seda suureks,” iseloomustas Laur tänavavalgustuseta ala, kuid ei soovinud öelda mittetöötavate lampide arvu.

Lauri sõnade kohaselt on rikke põhjuseks fotosilm, mida esmaspäeval kontrolliti, kuid hiljem see siiski ei töötanud. “Fotosilm jukerdab. Panime täna (neljapäeva – T. R.) hommikul uue fotosilma, loodan, et see õhtul töötab,” ütles ta.

Laur selgitas, et elektroonikaga on varemgi probleeme olnud ja sageli võib ette tulla olukordi, kus posti otsast mahamonteeritud fotosilm on hiljem töökorras. “Väga imelik, et fotosilma tõttu on nädal aega pimedust,” ei tahtnud varem Elwos töötanud Võigemast Lauri juttu uskuda.

Tänavavalgustusriketest tuleks teada anda elektronposti aadressil rike@elwo.ee või telefonil 443 4929. Enamasti vastab telefonile automaatvastaja, ent Lauri väitel kuulab ta igal hommikul telefonile salvestatud teated üle.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadtänavavalgustus
Samal teemal
VABA AEG
maaelu
Gallup

Mida arvate koolide pingeritta seadmisest?

Küsitluses on osalenud 420 inimest
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
OSCAR ALEXANDER BRACKMANN 175
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 531 inimest
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE