Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Peaminister Andrus Ansipi, siseminister Ken-Marti Vaher ja vabariigi president Toomas Hendrik Ilves tegid kaastundeavalduse täna Pärnumaal hukkunud päästja Aleksandr Jakovlevi lähedastele.

Kevadvihma tooma pidanud tsüklon on laupeval juba Soomes.

Tartu haridusjuhid ootavad tõlget, mida tähendab haridusministri väljaöeldu, et gümnaasiumide eest peaks edaspidi vastutama rohkem riik, põhikoolide eest aga omavalitsus.

Täna öösel hukkus Lääne-Virumaal Tapa linnas Männiku tänaval elumajas puhkenud tulekahjus kaks inimest.

Sindis Pärnu jõele Sindi paisu alla inimest päästma läinud Pärnu päästekomando päästja Aleksandr Jakovlevil, kes uppus teenistusülesannete täitmisel, oli seljas täielik päästevarustus.

Täna ennelõunal Pärnu jõele Sindi linna Sindi paisu alla inimest päästma läinud Pärnu päästekomando päästja, 1987. aastal sündinud Aleksandr Jakovlev uppus teenistusülesannete täitmisel. 

Lääne prefektuuri liiklusjärelevalveüksus korraldas eile õhtul Pärnumaal Paikuse vallas kiirendusvõistlusele kogunenud noorte kontrollimise. Korrakaitsejõud kedagi ei karistanud, kuid mõnda noort juhti võib oodata ees pikem vestlus politseiametnikega.

Sindi linnavalitsus kuulutas välja ehitushanke, et leida ehitaja, kes rajaks Sindi ajaloolisesse ujumiskohta Pärnu jõel väliujula.
 

Esmaspäeval läheb remonti Pärnu üks kesksemaid liiklussõlmi, Tallinna maantee ja Ehitajate tee ristmik, kus liiklust hakkavad reguleerima ajutised foorid ning linna sisse- ja väljasõiduks tuleb varuda senisest veidi rohkem aega.

Pärnumaa vokaalansamblid, kus lauljad on jõudnud juba kuldsemasse ikka, tulevad laupäeva keskpäeval kokku traditsioonilisele “Pärnumaa väärikate vokaalansamblite päevale”, mis seekord toimub Pärnu Hansagümnaasiumis.

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku asutamislepingule sel nädalal allkirja andnud 19 organisatsiooni seas on Pärnu aktiviseerimiskeskus Tulevik.

Kilingi-Nõmmest kaob riigis viimane Edu keti pood, sest uuendamise ja juurdeehituse valmides avab linnasüdames toidupood ukse Konsumi keti märgi all.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise programmi magistrandid korraldavad koostöös Pärnu spaadega heaolunädala.

Audrus tapetud Erika Adamase mõrvas kahtlustava Andrese majanaaber, novembri lõpus jäljetult kadunud Karin Mikiver käis naise elukaaslase kinnitusel Andresega tihedalt läbi.

Osaühing Linna Ekraanid kavatseb Pärnusse Papiniidu ristmiku äärde Tamrexi poe peale paigaldada ligi 50 000 eurot maksva LED-ekraani, kus hakatakse autojuhtidele reklaame näitama.

Kui piduliku lindilõikamisega avatakse Pärnu taastusravikeskuse Viiking juurdeehitus täna, siis esimesed külastajad puhkasid vast valminud korpuse numbritubades juba ülestõusmispühade ajal.

Laupäevast alustab Soome reisifirma Matkavekka taas tšarterlende Pärnu ja Soome linnade vahel, Flybe soovi Pärnu–Helsingi lennuliin avada lükkas Tallinna lennujaam tagasi.

Sain ühelt Pärnu linna kodanikult kirja, mille ta otsustas saata ajakirjanikule, kuna on püüdnud öörahu kohta saada linnavalitsuselt vastuseid juba mitu aastat, kuid asjata. Kodaniku pöördumine kaob nagu musta auku ja kui linnaametnik veel ütleb, et kui Pärnus ei meeldi, koli minema, kaobki mõte linnavõimuga suhelda, öeldakse kirjas.

Eilses Pärnu Postimehes avaldati pressinõukogu otsus, nagu olnuks minu 6. jaanuaril 2012 avaldatud artikli “Õpetajate palgaraha läks koolide remondiks” pealkiri eksitav. Leian, et pealkiri vastas tegelikkusele ning näitas haridustöötajate palga kärpimise ja koolide remondi eest tasumise seost. Pidades ainuõigeks rahajagaja vaatevinklit, muutus pressinõukogu poliitikute survevahendiks ajakirjanike vaoshoidmisel, mitte ei teeninud vaba ajakirjanduse huve.

Käesoleva aasta algus on olnud paljulubav: streike ja miitinguid korraldasid õpetajad, raudteelased, bussijuhid, energeetikud. Valitsus üritas püüdlikult seletada, et ühed streikijad olid enam-vähem õiged ja teised täiesti valed, sealjuures pandi eriti omavalitsustele pahaks streikijate toetamist.

Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas on korduvalt selge sõnaga öelnud, et Rail Baltic tuleb, kuna nii on otsustatud. Oma sõnade kinnituseks võib Kallas tuua ridamisi näiteid muudest projektidest, mille rahastamist on kärbitud. Rail Balticut need ei puudutanud.

USA kunstnik Steve Vanoni (pildil) eksponeerib Pärnu raekojas linnagaleriis oma maale, performance’ite dokumentatsioone ja valikut oma art brut’i kollektsioonist.

Pärnu uue kunsti muuseumis näitab üheskoos oma loomingut neli kunstnikku: Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Viive Noor ja Jüri J. Dubov, kes on pealkirjastanud selle nutika sõnamänguga “4 on parem kui 3”.

Pärnu Samurai juudoklubis treener Asko Looga käe all harjutavad mudilased võitsid Tartus lasteaialaste turniiril 17 medalit.

Juuli neljandal nädalavahetusel kihutavad 15 riigi motoässad Paikuse vallas ja Pärnus Papiniidu silla lähedal enduro Euroopa meistrivõistluste teisel etapil.

KINO

Mai kinos
kl 15.30 „Näljamängud“,
kl 18.30 „Me ostsime loomaaia“,
kl 21 „Järeltulijad“.
www.maikino.ee

KINO

Mai kinos
kl 15.30 „Näljamängud“,
kl 18.30 „Me ostsime loomaaia“,
kl 21 „Järeltulijad“.
www.maikino.ee

KINO

Mai kinos
kl 15.30 „Näljamängud“,
kl 18.30 „Me ostsime loomaaia“,
kl 21 „Järeltulijad“.
www.maikino.ee

Iga mõne aja tagant ilmub kodumaa muusikamaastikule mõni uus täheke, kelle edust unistatakse kui kauaoodatud Nokia-nimelisest valgest laevast.

Pärnu alternatiivroki punt John Stuart Mill avaldas veebis värske singli “Mao tee kalju peal”, mille leiab ka kuu aja pärast ilmuvalt ansambli värskelt viie uue looga samanimeliselt EP-lt.

Homme õhtul esitab spaa- ja konverentsihotelli Strand Palanga saalis põhjamaiselt kargeid ballaade ja muid laule tuntud muusik Riho Sibul, kes hindab Pärnut esinemispaigana kõrgelt.

Suigu seltsimaja kohvikus avati eile fotograaf Katrina Tangi 12 tööst koosnev näitus “Vanaema kodu võlud”, Pärnust pärit ja Inglismaal Bournemouthi kunstiinstituudis fotograafiat õppinud autor oli ise kohal.

Pärnu Maarja-Magdaleena gildi muusikakambris on laupäeval selle kuu luuleõhtul viis peaesinejat, kes andsid välja ühises karbis luulekogud üldnimega “Sõna vägi”.

Vanalinna kooli algklasside konverentsi lepatriinu lendas juba 15. korda, kui täna toimus meie koolis algklasside konverentsi lõppüritus.
 

Pühapäeval leiab Sindi seltsimajas aset Pärnu linna ja maakonna laste teine laulupäev „Kuldmikrofon“, kus astub üles üle kolmekümne laululapse.
 

Äsjase gümnaasiumivilistlaste palgatabeli kohaselt teenivad Pärnumaal gümnaasiumi lõpetanutest enim Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis keskhariduse omandanud noored.

ile toimus Pärnumaa 6.-7. klasside õpilastele maakondlik vene keele viktoriin, 8.-9. ja 10.-12. võistlesid olümpiaadil.
 

Küsitluses on osalenud  inimest