Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Oma esimeseks giidituuriks valmistuv Maritta Pirn istus kummuli paati meenutavas varjualuses ja lehitses ingliskeelset teksti, et rääkida kaugetele külalistele Merekülast ja taastatud roosiaiast.

Paikuse vald rekonstrueerib 846 000 euro eest Seljametsa lasteaia, ehitus peaks algama augustis ja valmima tuleva aasta 1. septembriks.

Pärnu Avangardi galeriis tähistab näituse “Lapin, Leis, Jõgeva. Popkunstikujundid nõukogude perioodi Eesti kunstis” viimast lahtiolekupäeva reedeõhtune kuraatorituur.

Hiina kunstnik Zhang Minqiang eksponeerib Pärnu keskraamatukogus oma fotograafilist teost “Reisija”, mis jutustab 25 meetri pikkusel ja 20 sentimeetri laiusel fotoribal, millele mees jäädvustas oma Tiibeti reisil kohatud kaaslased, teel olemisest, elust ja surmast, siin- ja sealpoolsusest.

Reedest 5. augustini toimub Pärnus Baltimaade suurim langevarjulaager Parasummer, mille ajal hüpatakse lennukist välja vähemasti 2000 korda ja esmakordselt näeb publik langevarjurite kupliakrobaatikat.

Alates esmaspäevast on Pärnu kesklinna koolide võimlas tantsu vihtunud noored tantsijad, kelle intensiivsete treeningute vilju saab nautida täna õhtul kontserdil.

Alu turbaala on üks kahest, mille taastamise projekt valmis keskkonnainvesteeringute keskuse toetusega nagu ka Ida- Virumaal Adraku mahajäetud turbaala taastamise kava.

Pärnu maakohus mõistis läinud nädalal kokkuleppemenetluses kiirmenetluse korras aasta vangistust 53aastasele Vallule, kes tänavu juulis sõitis purjuspäi Pärnus Riia maanteel asuva Statoili tankla juures autoga hekki.

Pärnu Rannastaadionil sel suvel kohvikut ei avata, sest spordirajatises toitlustusettevõtte avamise õiguse saanud tuntud vutimees ja kalur Raio Piiroja otsustas koos kompanjonidega ettevõtmisest loobuda.

Tallinna ringkonnakohus keelas Pärnumaa ühistranspordikeskusel sõlmida enne 24. augustit hankelepingut Pärnu linnaliinidel vedajafirma leidmiseks, kuna kohtuvaidlus AS Sebe hankedokumentides pakutud busside uste arvu üle jätkub.

Inglismaalt pärit golfitüdrukut Hannah Pearsonit, kes liitus Valgeranna golfiklubiga, võrreldakse andekuselt ekstreemsportlase Kelly Sildaruga.

Veeteede amet vähendas Pärnu ja Saaremaa esinduse töötajate arvu ja mõlemas kohas töötab nüüd üks navigatsioonimärgistuse spetsialist.

Väärikate ülikoolis algab kaheksas õppeaasta, eelmise seitsmega on Tartu ülikooli avatud ülikooli tunnistuse saanud 2802 õppurit, kes üle 50aastasena tahavad olla eluga kursis ja ennast mitmekülgselt täiendada.

Osaühing Kõima Mõis leidis pankroti tõttu lõpu, mistõttu maksmata jäi kaks miljonit eurot võlgu, kuid vastne mõisaomanik Indrek Nuume annab pika ajalooga hoonele taas lootust.

Weekend Festival Balticu üks peaesinejatest Steve Aoki esitas muusikapeo korraldajatele nõudmiste nimekirja, millega soovib neilt oma esinemise ajaks torte.

Pärnu noorpere, kes läkitas üleeile Facebookis oma abipalve, on saanud arvestatava korteripakkumise ja ühendust on võtnud sadu aidata soovijaid.

Politsei sai teate, et Pärnus Ranna puiestee rendipunktis lõigati ööl vastu laupäeva läbi velokarte ühendanud lukustustross ja varastati velokart.

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) toetab keskkonnaprogrammist 81 looduskaitselist projekti, millest üheksa on esitatud Pärnumaalt.

Eile saabus üritusega Gran Turismo Pärnusse Rannahotelli ette üle 50 luksusliku sportauto, nende hulgas ligemale 430 000 eurot maksev MacLaren 675LT.

Täna saabus ürituse Gran Turismo kaudu Pärnusse Rannahotelli ette üle 50 luksusliku sportauto, nende hulgas pea 430 000 eurot maksev MacLaren 675LT.

Pärnu surfikeskus korraldas eelmisel nädalal lastesurfipäevad, kus lapsed said teha tutvust surfialadega, saada ohutusalaseid teadmisi ja külastada rannaniidu matkarada.

Paikuse vald rekonstrueerib 846 000 euro eest Seljametsa lasteaia, ehitus peaks algama augustis ja valmima tuleva aasta 1. septembriks.

Selgema taevaga öö järel tõmbub taevas homme taas pilve, pärastlõunal läheneb Läänemerelt madalrõhulohk ja saartelt algav vihmasadu levib päeva jooksul mandrile.

Selgusid 27 rahvusvähemuste pühapäevakooli, mis algavaks õppeaastaks saavad integratsiooni ja migratsiooni sihtasutuselt Meie Inimesed (MISA) kokku üle 120 000 euro tegevustoetust, nende seas Pärnu ingerisoomlaste selts summas 3750 eurot.

Pärnu Avangardi galeriis tähistab näituse "Lapin, Leis, Jõgeva. Popkunstikujundid nõukogude perioodi Eesti kunstis" viimast lahtiolekupäeva reedeõhtune kuraatorituur.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd umbes 140 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, õmblejatele, autojuhtudele, kokkadele kui kergejõustikutreenerile, inglise keele õpetajale, leilimeistrile, lehekandjale kui majahoidjale.

Hiina kunstnik Zhang Minqiang eksponeerib Pärnu keskraamatukogus oma fotograafilist teost "Reisija", mis jutustab 25 meetri pikkusel ja 20 sentimeetri laiusel fotoribal, millele mees jäädvustas oma Tiibeti reisil kohatud kaaslased, teel olemisest, elust ja surmast, siin- ja sealpoolsusest.

Täna astuvad Pärnu ranna kõlakojas sarja "Pärnu suvemuusika 2016" eelviimasel kontserdil üles Indrek ja Paul Kristjan Kalda kavaga "Lihtsalt lood".

Weekend Festival Balticu üks peaesinejatest Steve Aoki esitas muusikapeo korraldajatele nõudmiste nimekirja, millega soovib neilt oma esinemise ajaks torte.

Pärnu Postimehele on laekunud rida küsimusi, mis puudutavad Pärnus vast valminud Rannastaadioni majandamist, ehitamist ja turvameetmeid.

Pärnu noorpere, kes läkitas eile Facebookis oma abipalve, on saanud arvestatava korteripakkumise ja ühendust on võtnud sadu aidata soovijaid.

Inglismaalt pärit golfitüdrukut Hannah Pearsonit, kes liitus Valgeranna golfiklubiga, võrreldakse andekuselt ekstreemsportlase Kelly Sildaruga.

Seoses trükkimise hilinemisega jõuab ajaleht Pärnu Postimees täna Pärnus ja Sindis tellijate postkasti hilinemisega.

Reedel kogunevad Eesti kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna eestvedamisel Soomaale suvekooli eri riikide tudengid, kes kogenud juhendajate käe all hakkavad looma sõidukit, mida saaks kasutada üleujutuse aegu. 

Täna ületas Pärnu Postimehe sõprade hulk sotsiaalvõrgustikus Facebook 8000 piiri.

“Pärast sünnitust tundus, et lapsel on kõik hästi ja viga polnud midagi,” räägib vaid kuuvanuse Arabeli ema, 22aastane Analiis Link, kelle tütar praegu Mustamäe lastehaiglas kriitilises seisundis vapralt võitleb.

Audru valla Lõosilma turismitalu perenaine Lea Viik tegi julge sammu: aedniku haridusega naine leidis, et on õige aeg ennast proovile panna väikeettevõtluses, pakkudes müügiks omakasvatud köögivilju nii värskelt kui purki pistetult.

Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalveametnikud kontrollivad sel nädalal, kuidas Pärnu söögikohtades ja lõbustusasutustes on tagatud ohutusnõuded.

Tarbijakaitseamet avastas kontrollide käigus Pärnu kaupluses müügil olnud lastekingad, mis sisaldasid liialt kroomi ja tuli seetõttu müügilt eemaldada.

Täna algab Harjumaal Saku vallas 21. Eesti omavalitsusjuhtide suvine mitmevõistlus, millest võtab Pärnumaalt osa neli vallajuhti.

Üleeile oma kaheaastast sünnipäeva tähistanud Baltimaade suurimat teemaparki Lottemaad on seni külastanud üle 150 000 inimese, kellest kolmandik on välisturistid.

Pärnus Tervise Paradiisi veekeskuses varastati üleeile pärastlõunal riietusruumi kapist autovõtmed, mille abil tehti tühjaks maja ees parklas seisnud sõiduauto.

Laupäeval metsa eksinud naine saatis talle appi tõtanud Pärnu politseijaoskonna patrullpolitseinikele tänutäheks tordi, teatas Lääne prefektuur oma Facebooki kontol.

Janett Säde ja tema neljajalgne sõber, Saksa lambakoer Mac käivad tavaliselt ujumas Pärnu jõe vasakkaldal Papiniidu silla juures.

Täna saabub Eestisse üle 50 luksusliku sportauto, mille kogumaksumus ulatub kümne miljoni euroni. Kõige kallim neist maksab ligikaudu 350 000 eurot.

Tartu ülikooli Pärnu kolledžis õppimine muutub üha populaarsemaks. Kui mullu laekus rakenduskõrghariduse kolme õppekava 154-le tasuta õppekohale 544 avaldust, siis sel aastal tuli neid 580. Populaarseim õppekava on ettevõtlus ja projektijuhtimine, mille 59 kohale esitati 302 avaldust.

Pärnu linnast leiab viis märgistatud suplusala, kuhu igal loomaomanikul on voli ujuma minna oma neljajalgse sõbraga.

Pärnu maavanem kehtestas teemaplaneeringu “Harku-Lihula-Sindi elektriliini trassi asukoha määramine”, mis on osa maakonnaplaneeringust ja määratleb kõrgepingeliini kulgemise Läänemaa piirist Sindini.

Kolme aasta tagusel jaanipäeval Lemme telkimisalal puhkajaid peksnud Paavo Puronen tabati lõpuks välismaalt ja mõisteti koos kaaslase Kristjan Kikajoonega tingimisi vangi.

Linnavalitsus lubas Weekend Festivalil osa Pärnu rannast kuni kaheks nädalaks sulgeda, et seal saaks toimuda kolm päeva kestev elektroonilise muusika pidu.

Küsitluses on osalenud  inimest