Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Esimesse klassi mineva lapse toetuse suuruseks Pärnu linnas on 50 eurot, mis makstakse septembrikuu jooksul Pärnu linna kooli esimesse klassi mineva lapse vanemale, eestkostjale või perekonnas hooldajale.

KredEx avas möödunud aastal kortermajade rekonstrueerimise toetuste uue taotlusvooru. Varasemate samalaadsete toetustega võrreldes on seekord toetusprotsent suurem, kuni 40.

Keskkonnaamet saatis täna laiali pressiteate, mis sisaldab õpetusi käitumiseks karuga kohtumisel.

Pärnus Oja tänaval asuv R-kiosk suleb augusti lõpul uksed.

(9)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusringile liiklusseaduse eelnõu, mis muu hulgas kaotab algaja juhi tunnusmärgi ehk niinimetatud vahtralehe kasutamise kohustuse ja võimaldab maanteeameti e-teeninduses tasuta valida registreerimisnumbri kombinatsiooni.

Ringkäigul Pärnu vihmavarjuäridesse selgus, et seda kaupa pakuvad poed laias valikus ja mitmes hinnas. Soodsa hinna pärast ei leia linnast enam vihmavarjude parandustöökoda.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd üle 100 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, autojuhtidele kui floristile, loomapüüdjale, keelekümbluse õpetajale ja sotsiaalnõunikule.

(1)

Facebookis levib laialdaselt loos, mille auhinnaks on välja pakutud kolm Range Roverit. Tegu on aga petuskeemiga, millele sarnased on Facebookis levinud juba vähemalt kahe aasta vältel.

Kolmandat korda Pärnus peetaval Liivakaru-nimelisel lastemoeüritusel näidati uusimat koolimoodi.

Hiljuti avatud MyDent hambaravikliinik Pärnus võttis esimesena Pärnus kasutusele uue põlvkonna tehnoloogial põhineva hambaravi 3D-röntgeniaparaadi, mis võimaldab teha hammastest digitaalset panoraamülesvõtet ja 3D-röntgeniülesvõtet ühe seadmega. 

Pärnu kinnisvaraturg oli juulis rahulik, selgub kinnisvarabüroo Uus Maa turuülevaatest.

Laupäeval, 13. augustil Pärnus toimuv tänavafestival Augustiunetus toob kaasa muudatused Supeluse ja selle ümbruse tänavate liikluses.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligemale sajal ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele, samuti otsivad tööandjad ehitajaid, kokkasid, õmblejaid, autojuhte, aga ka kullerit ja loomade püüdjat.

Täna algasid Pärnus Siimu sillal rekonstrueerimistööd, mille käigus saab ühendustee Vana-Pärnu linnaosaga kuu lõpuks värske väljanägemise.

Esmaspäeval, 8. augustil algavad Siimu silla rekonstrueerimistööd, mille tõttu on liiklemine seal häiritud.

Sotsiaalmeediast jääb kõlama arvamus, et Pärnu parimad autokoolid on Aide ja Go autokool. Üldlevinud teabe järgi seletavad õpetajad teooriat igal pool ühtemoodi ja seetõttu tasub uurida, kus on hind soodsam.

Tele2 kliendistatistika kohaselt kasutavad Pärnumaa mehed kuu jooksul mobiiltelefonis ja tahvelarvutis keskmiselt 2,8 gigabaiti mobiilset internetti ehk maakonna naistest 33 protsenti enam.

Uber pakub sel nädalal Weekend Festival Balticu ajal oma teenuseid Pärnus.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu 90 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindajaile, kuid tööandjad otsivad nii kokki, õmblejaid, ehitajaid, autojuhte kui kullerit ja pärmitehase operaatorit. 

Neil, kel plaan neljapäeval bussiga Pärnusse tantsumuusikafestivalile sõita ja pühapäeval tagasi Tallinna suunduda, tasub kiirustada, sest ligemale kolmveerand piletitest on praeguseks välja müüdud.

Pärnu autosalongid müüsid juulis 178 sõidukit, neist uusi autosid 105 ja kasutatud sõidukeid 73.

Neljapäeval Pärnus algava Weekend Festival Balticu tõttu suletakse suur osa ranna rajooni tänavatest liiklusele. Päästjad panevad liiklejatele südamele, et nad jälgiksid liiklustakistuse vältimiseks ajutisi reegleid.

Ajakirjal 60+ ilmus neljas terviseraamat "Avameelselt naistest".

Lux Express paneb seoses SuperBusi tegevuse lõpetamisega 1. augustist Pärnu–Tallinna liinile sõitma lisabussid, mis on käigus vähemalt augustis.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd umbes 140 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, õmblejatele, autojuhtudele, kokkadele kui kergejõustikutreenerile, inglise keele õpetajale, leilimeistrile, lehekandjale kui majahoidjale.

Seoses trükkimise hilinemisega jõuab ajaleht Pärnu Postimees täna Pärnus ja Sindis tellijate postkasti hilinemisega.

Seni peamiselt Škodasid kasutav Pärnu Go Takso ostis uue Renault Talismani, et seda äriklientide teenindamiseks ja linnadevahelisteks vedudeks kasutada.

Häirekeskus võttis kasutusele nutitelefoniga hädaabinumbrile 112 helistajate täpsema positsioneerimise lahenduse, mis annab päästekorraldajale võimaluse abivajaja asukoht senisest rutem ja täpsemalt määrata ning nii jõuavad kiirabi, päästjad ja politsei kiiremini kohale.

Tarbijakaitseamet avastas kontrollide käigus Pärnu kaupluses müügil olnud nahkkindad ja lastekingad, mis sisaldasid liialt kroomi ning tuli seetõttu müügilt eemaldada.

(10)

Pärnus ootas 24. juuli õhtul kell 19.02 Tallinnasse sõitvat Elroni reisirongi ligi poolsada inimest, kuid rong oli peatusest väljunud juba kell 18.34, kirjutasid reisijad.

Võrreldes Tallinna Raekoja platsi kohvikutega, kus 0,33-liitrise õlleklaasi eest tuleb välja käia kuni seitse eurot, on Pärnu suvekohvikutes ja -terrassidel küsitav keskmiselt kolm eurot poole liitri eest üsna mõistlik hind ning suvepealinna välikohvikuid söödaplatsideks nimetada kohatu.

NT Bene OÜ hakkas Pärnus Raba tänaval ehitama Eesti esimest vesinikutanklat, mis peaks valmima aasta lõpuks.

Pärnu Postimehe üleskutsele jagada kogemusi suvisest teenindusest tuli Pärnu söögikohtade aadressil nii positiivseid kui negatiivseid arvamusi.

Surju tee peatusest sõidab päevas läbi tosin bussi, mille sihtkoht on Tartu, ja siiani pidid ligemale 300 elanikuga Surju küla elanikud Tartust tulles liinibussiga kas kodust mööda Pärnusse sõitma või väljuma Kilingi-Nõmmes ning vaatama, kuidas sealt 20 kilomeetrit edasi saada. Tartusse saamisega oli samamoodi kuni selle esmaspäevani.

Mai alguses ilmus internetti Eestimaa iluaedade andmebaasi veebileht, selle lõi Estonian Gardens MTÜ, mille asutaja on Pärnust pärit molekulaarbioloog Evely Ustav. “See on heategevuslik projekt Eesti aiakunsti hüvanguks,” ütles ta.

Õnnetuste vältimiseks kontrollib tarbijakaitseamet vabaõhuüritustel ja linnaruumis olevaid õhkbatuute. Pärnumaal kontrollitud kahest ettevõttest järgis reegleid üks.

“Kärbsele on inimese nägu tõeline gurmee,” ütles parasitoloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski. Kärbes leiab meie näolt palju maitseid ja lõhnu, eriti ohtralt on neid suu ümbruses. “Seetõttu ärge imestage, kui suvel palavaga kärbes näo ümber tiirleb,” lohutas putukate hea tundja Turovski.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd rohkem kui 120 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele ja ehitajatele, kuid tööandjad otsivad ka õmblejaid, inglise keele õpetajat, saeteritajat, saunameest ja taksojuhte.

(7)

Tihti väljas lõunatel käiv Kadi meenutab paari nädala tagust juhtumit, mille tunnistajaks ta sai.

Maikuus omanikku vahetanud endises äriteenijate majas Uus 3 avab augusti alguses uksed odavat ööbimist pakkuv külalistemaja Võõrad Öös, mille omanikud on üle kaheksa aasta Tallinnas hosteleid pidanud.

Pärnu Vanal turul müüakse ilmselt viimast nädalat Pärnumaa oma kasvatajate otse põllult turule toodud maasikaid. Maasikakilo hind algab 3.60st, kõige suuremate kilohind ulatub viie ja poole euroni. Maasikakasvatajatel siiski kundesid jagub, sest praegu saab osta hilisemaid ja haruldasemaid sorte, näiteks "Malvinat", mille keskmine kilohind oli täna 3.80.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd rohkem kui 110 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, autojuhtidele kui leilimeistrile, kergejõustikutreenerile, siidutrükkalile ja saeteritajale.

Augusti esimesel nädalavahetusel Pärnu rannas toimuv Weekend Festival Baltic koos ettevõttega Barking leevendavad suve suurfestivali ajal tekkivat parkimiskitsikust, sest pakuvad kahte uut valvega parklat.

Tartus ületas korterite ruutmeetri hind buumiaegse taseme, Pärnu korterihinnad on aga endiselt kolmandiku võrra 2007. aasta kevade hindadest madalamad.

Pärnus müüdi juunis 131 uut autot, sõiduautosid läks kaubaks 118 ja tarbesõidukeid 13. Poole aastaga on Pärnus müüdud 809 uut autot.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd veidi rohkem kui 100 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, ehitajatele, autojuhtidele, lehekandjale, aga ka füsioterapeudile, eripedagoogile, siiditrükkalile, majaemadale ja saunamehele-massöörile.

Maanteeameti tsentraalse eksamikeskuse loomine jätab A- ja B-kategooria ning nende alamkategooriate sõidueksami sooritamise võimaluse Pärnusse alles.

(3)

Pärnu Postimehe lugeja saatis toimetusele fotod ühe kaubandusketi reklaamlehest, kus kahe tootja šašlõkid näevad vardasse aetult välja kui kaks tilka vett.

Pärnu lasketiir, kus varem vaid kaitseliitlased laskmas käisid, avatakse homsest kõigile linnaelanikele ja teistele soovijatele.

Kui juhiluba on, aga autot mitte, võib sõiduki rentida. Internetist otsides jääb mulje, et Pärnus on pakkujaid oma kümmekond. Helistades aga selgub, et autorendi pakkujate ring on väike, see-eest võib saada uhke autot koos juhiga.

Küsitluses on osalenud  inimest