Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligi 140 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, õmblejatele, autojuhtudele, kokkadele kui kergejõustikutreenerile, inglise keele õpetajale, leilemeistrile, lehekandjale ja majahoidjale.

Seoses trükkimise hilinemisega jõuab ajaleht Pärnu Postimees täna Pärnus ja Sindis tellijate postkasti hilinemisega.

Seni peamiselt Škodasid kasutav Pärnu Go Takso ostis uue Renault Talismani, et seda äriklientide teenindamiseks ja linnadevahelisteks vedudeks kasutada.

Häirekeskus võttis kasutusele nutitelefoniga hädaabinumbrile 112 helistajate täpsema positsioneerimise lahenduse, mis annab päästekorraldajale võimaluse abivajaja asukoht senisest rutem ja täpsemalt määrata ning nii jõuavad kiirabi, päästjad ja politsei kiiremini kohale.

Tarbijakaitseamet avastas kontrollide käigus Pärnu kaupluses müügil olnud nahkkindad ja lastekingad, mis sisaldasid liialt kroomi ning tuli seetõttu müügilt eemaldada.

(8)

Pärnus ootas 24. juuli õhtul kell 19.02 Tallinnasse sõitvat Elroni reisirongi ligi poolsada inimest, kuid rong oli peatusest väljunud juba kell 18.34, kirjutasid reisijad.

Võrreldes Tallinna Raekoja platsi kohvikutega, kus 0,33-liitrise õlleklaasi eest tuleb välja käia kuni seitse eurot, on Pärnu suvekohvikutes ja -terrassidel küsitav keskmiselt kolm eurot poole liitri eest üsna mõistlik hind ning suvepealinna välikohvikuid söödaplatsideks nimetada kohatu.

NT Bene OÜ hakkas Pärnus Raba tänaval ehitama Eesti esimest vesinikutanklat, mis peaks valmima aasta lõpuks.

Pärnu Postimehe üleskutsele jagada kogemusi suvisest teenindusest tuli Pärnu söögikohtade aadressil nii positiivseid kui negatiivseid arvamusi.

Surju tee peatusest sõidab päevas läbi tosin bussi, mille sihtkoht on Tartu, ja siiani pidid ligemale 300 elanikuga Surju küla elanikud Tartust tulles liinibussiga kas kodust mööda Pärnusse sõitma või väljuma Kilingi-Nõmmes ning vaatama, kuidas sealt 20 kilomeetrit edasi saada. Tartusse saamisega oli samamoodi kuni selle esmaspäevani.

Mai alguses ilmus internetti Eestimaa iluaedade andmebaasi veebileht, selle lõi Estonian Gardens MTÜ, mille asutaja on Pärnust pärit molekulaarbioloog Evely Ustav. “See on heategevuslik projekt Eesti aiakunsti hüvanguks,” ütles ta.

Õnnetuste vältimiseks kontrollib tarbijakaitseamet vabaõhuüritustel ja linnaruumis olevaid õhkbatuute. Pärnumaal kontrollitud kahest ettevõttest järgis reegleid üks.

“Kärbsele on inimese nägu tõeline gurmee,” ütles parasitoloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski. Kärbes leiab meie näolt palju maitseid ja lõhnu, eriti ohtralt on neid suu ümbruses. “Seetõttu ärge imestage, kui suvel palavaga kärbes näo ümber tiirleb,” lohutas putukate hea tundja Turovski.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd rohkem kui 120 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele ja ehitajatele, kuid tööandjad otsivad ka õmblejaid, inglise keele õpetajat, saeteritajat, saunameest ja taksojuhte.

(7)

Tihti väljas lõunatel käiv Kadi meenutab paari nädala tagust juhtumit, mille tunnistajaks ta sai.

Maikuus omanikku vahetanud endises äriteenijate majas Uus 3 avab augusti alguses uksed odavat ööbimist pakkuv külalistemaja Võõrad Öös, mille omanikud on üle kaheksa aasta Tallinnas hosteleid pidanud.

Pärnu Vanal turul müüakse ilmselt viimast nädalat Pärnumaa oma kasvatajate otse põllult turule toodud maasikaid. Maasikakilo hind algab 3.60st, kõige suuremate kilohind ulatub viie ja poole euroni. Maasikakasvatajatel siiski kundesid jagub, sest praegu saab osta hilisemaid ja haruldasemaid sorte, näiteks "Malvinat", mille keskmine kilohind oli täna 3.80.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd rohkem kui 110 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, autojuhtidele kui leilimeistrile, kergejõustikutreenerile, siidutrükkalile ja saeteritajale.

Augusti esimesel nädalavahetusel Pärnu rannas toimuv Weekend Festival Baltic koos ettevõttega Barking leevendavad suve suurfestivali ajal tekkivat parkimiskitsikust, sest pakuvad kahte uut valvega parklat.

Tartus ületas korterite ruutmeetri hind buumiaegse taseme, Pärnu korterihinnad on aga endiselt kolmandiku võrra 2007. aasta kevade hindadest madalamad.

Pärnus müüdi juunis 131 uut autot, sõiduautosid läks kaubaks 118 ja tarbesõidukeid 13. Poole aastaga on Pärnus müüdud 809 uut autot.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd veidi rohkem kui 100 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, ehitajatele, autojuhtidele, lehekandjale, aga ka füsioterapeudile, eripedagoogile, siiditrükkalile, majaemadale ja saunamehele-massöörile.

Maanteeameti tsentraalse eksamikeskuse loomine jätab A- ja B-kategooria ning nende alamkategooriate sõidueksami sooritamise võimaluse Pärnusse alles.

(3)

Pärnu Postimehe lugeja saatis toimetusele fotod ühe kaubandusketi reklaamlehest, kus kahe tootja šašlõkid näevad vardasse aetult välja kui kaks tilka vett.

Pärnu lasketiir, kus varem vaid kaitseliitlased laskmas käisid, avatakse homsest kõigile linnaelanikele ja teistele soovijatele.

Kui juhiluba on, aga autot mitte, võib sõiduki rentida. Internetist otsides jääb mulje, et Pärnus on pakkujaid oma kümmekond. Helistades aga selgub, et autorendi pakkujate ring on väike, see-eest võib saada uhke autot koos juhiga.

Suvi on tänavatele toonud arvukalt jalgrattureid, kellest paljud liiklevad kõnniteedel kõrvuti jalakäijatega, teadmata oma õigusi ja kohustusi ning tekitades ohtlikke olukordi.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligemale 140 ametikohal. Tööd pakutakse ehitustöölistele, klienditeenindajatele, õmblejatele, kokkadele, autojuhtidele, floristile, aga ka siiditrükkalile, majaemandale ja saunamehele-massöörile. 

Suvine automatk kuulub paljude inimeste puhkuseplaanide sekka, kuid selle õnnestumise suurimaid eeldusi on töökorras auto. Autoasjatundja Eduard Vahemets annab nõu, mida tuleks teha enne pikema sõidu ettevõtmist.

Pärnus alustab lähipäevil tegevust esimene vesipiibu-lounge.

Swedbank hakkab augustis väljastama puutevaba tehnoloogiaga Isic Mastercardi tudengikaarte ja oktoobris viipemakseid võimaldavaid Deebetkaart Plussi pangakaarte.

Pärnu Postimehega võttis ühendust liikleja, keda pani imestama, et maantee äärest niideti muru, mille kõrgus polnud silma järgi märkimisväärne.

Kuigi Pärnu turul on juba kukeseeni müügil, ei leidnud toimetus kedagi, kes just Pärnumaa metsadest oleks tänavu kukeseeni korjanud. Kas teie olete tänavu seenel käinud?

Tähtajaline tööleping muutub populaarseks suve saabudes, kui tekib ajutisi töökohti. Siis sõlmitakse sageli ajutiseks töötamiseks käsundusleping, selle kahjulikke tingimusi teadmata.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd 115 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, autojuhtidele kui loomade püüdjale, ujumisõpetajale ja võsalõikajale.

Internetimüügiga tegelev firma Cherry OÜ kogus tuntust odavate puhkusereisidega. Nüüd, kus sügiseks on müüdud hulk puhkusereise soojadesse maadesse, kuulutas ettevõte end maksujõuetuks.

Pärnumaal Sauga vallas peidab end üks luksuslik elumaja, mille juurde kuuluvad mõned väga ootamatud detailid. 

Kuigi katuse hoolduseks leiab müügilt palju vahendeid, saab selle puhta vee ja survepesuga samuti samblast ja mustusest puhtaks. Nii ei teki ka ohtu surmata taimi, muru ega seal elutsevaid putukaid.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd pea 130 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, ehitajatele, kokkadele, autojuhtidele, lehekandjale, saunamehele, leilimeistrile, aga ka hambaarstile ja haldusjuhile.

(4)

Eesti esimese pakendivaba poe avamiseni viis noori sarnane mõtlemine pakendite üleküllusest ning kokkupuuted sarnaste kauplustega mujal maailmas.

Välismaal reisides annab rendiauto liikumisvabaduse, ent mõtlematult tehtud tehing võib kaasa tuua ootamatuid kulutusi ja jätta reisimuljetele hapu maigu külge. Apsakaid juhtub tarbijate pealiskaudsuse tõttu lepingu lugemisel ja mõnikord võetakse tarbija krediitkaardilt alusetuid tasusid.

Eesti pangaliit korraldas rahatarkuse kuul võistluse leidmaks nime uuele kaardimaksele, mis toimub kaarti terminali sisestamata, ja võtab kasutusele kõige enam hääli saanud "viipemakse".

Pärnus müüdud korterite keskmine ruutmeetrihind tõusis aprillis 945 euroni, niisama palju maksid korterid selle aasta jaanuaris.

Kinnisvaraportaali kv.ee andmetel asub kõige odavam talukompleks Pärnumaal Tihemetsas. Talukompleksi eest küsitakse 24 000 eurot.

Kinnisvaraportaali kv.ee andmetel asub Pärnumaal kõige kallim talu-maakodu Varbla vallas ja see maksab 180 000 eurot.

Looduse õitsemine meelitab välja palju putukaid, kelle vastu on vaja end kaitsta või leevendada hammustusest tekkinud sügelust ja turset ning vältida allergilisi reaktsioone.

Tänasest asus bussifirma Simple Express teenindama Eesti pikimat, 334kilomeetrist Tartu–Kuressaare bussiliini.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd üle 120 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, müügitöölistele, kokkadele, autojuhtidele kui leilimeistrile, kontaktiotsijale ja interneti paigaldajale.

Alexela avas täna Pärnus Härma keskuses oma esimese LPG-tankla Pärnu maakonnas.

Täna, 17. mail tähistatakse maailmas hüpertensioonipäeva. Kõrgvererõhktõbi on enim levinud südame- veresoonkonnahaigus Eestiski.

Küsitluses on osalenud  inimest