Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna keskpäeva paiku võis Pärnu kesklinnas silmata sadu tutipäeva tähistavaid põhikoolilõpetajaid, kelle meelistegevuseks oli päikeselisel maikuupäeval veega pritsida ja mõnel juhul suisa kedagi veega üle kallata.

Heategevusfond Aitan Lapsi kuulutas ühes oma sünnipäevaga välja teatrikonkursi, mis järgmisel aastal toob keskkonnateemalised lastelavastused kõikidesse Pärnumaa lasteaedadesse.

Sindis leidis laste ja noorte vahel aset lipupäevale pühendatud loomevõistlus, mille võitjaid autasustatakse 4. juunil, Eesti lipu päeval Sindi gümnaasiumi õuel.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli seitsmeliikmeline võistkond osales Eesti eriolümpia suvemängudel Valgas.

 

Kolmapäeva õhtupoolikul kogunes Ammende villasse tänuõhtule üle kuuekümne saksa keele sõbra. Selline ettevõtmine on saanud traditsiooniks ja toimus juba kuuendat korda, nii nagu kogu „Saksa kevade“ üritusteprogrammgi Pärnus.

 

Täna tunnustati Pärnu kontserdimajas pidulikul vastuvõtul linna parimaid kooliõpilasi.

Vabakoolis toimus kolmapäeval, 25. mail kooli bändide festival. Mõte korraldada midagi sellesarnast mõlkus muusikaõpetaja Kait Kallau peas juba ammu ja sel aastal otsustas üritusele õla alla panna vabakooli õpilasesindus.

„Kesklinna – linna keskel asub, siia külla tulla tasub! / Nii armas, väike, hubane, on parim paik me lastele!”

Pärnu linna lasteaednikud kogunesid 24. mai pärastlõunal Kesklinna lasteaia õuesõppe klassi. Direktor Maire Lulla rääkis Kesklinna lasteaia  õueala kujundamisest ja loomisest 45 aasta jooksul.

Lions Club Pärnu Koidula andis eile Pärnu Kuninga tänava põhikooli ajaloolises aulas üle tänavused maailmaparandaja preemiad.

Eile tunnustati Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds parimaid ideid. Esikoha pälvis Pärnumaa meeskonna idee „Jalgratas nutikaks“.

Jänesselja lasteaias toimub 31. mail kolmas laulu- ja tantsupidu "Koduõuest mereni", mis on pühendatud merekultuuri aastale ja lasteaia 40. tegutsemisaastale.

Pärnu maapiirkonna õpilaste tänupäevale on palutud 87 õpilast ja 22 õpetajat, keda tunnustatakse 30. mail maavalitsuse suures saalis.

Oli 2016 talv ja toimus järjekordne HITSA talvekool IT-suunitlusega kooliinimestele. Nagu juba tavaks saanud, toimus see Haapsalus.

Eile lõppes Pärnu maavalitsuse saalis toimunud Pärnumaa koolide digipöörde finaalkonverentsiga kaheksa kuud kestnud arendusprojekt.

 

"Lolliks jäämine on kõige hullem, mis teiega võib juhtuda," lausus teadussaate "Rakett 69" esimese hooaja võitja Juhan Koppel Pärnu Ülejõe kooli raamatukogus õpilastele pärast seda, kui raamat tema käes põlema süttis.

 

Tänasel linnavalitsuse istungil määrati Pärnu linna õpilaspreemiad, mis antakse koos aukirjaga pidulikult üle neljapäeval kontserdimajas toimuval vastuvõtul.

Pärnu Kesklinna lasteaed tähistas traditsioonilise rongkäigu ja perepeoga 45. sünnipäeva.

Septembri alguses Jüri Jaansoni kahe silla jooksu raames korraldatakse esimene 10-21aastastele spordisõpradele mõeldud noortejooks, mis kaasab eagruppi, kes viimasel ajal on spordiradadelt pigem kõrvale jäänud.

Pärnu Mai kooli juures käis täna tõeline laadamelu, sest õpilased pidasid heategevuslikku laata koolile lauatenniselaua ostmiseks.

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustatakse sel aastal tavapäraselt igas maakonnas aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta koolitussõbralikku organisatsiooni, aasta koolitussõbralikku omavalitsust, aasta õpitegu ja aasta raamatukogu.

Kolmapäeval, 25. mail heliseb mürakarukooli suvekell. Oodatud on kõik need väikesed poisid ja tüdrukud, kes läbi sügise, talve ja kevade keskraamatukogu saalis uusi tarkusi õppinud. Kaasa mängima võivad tulla needki poolteise kuni nelja aasta vanused põnnid, kes mürakarukoolist varem kuulnud pole.

 

Pärnu kunstide maja õpilased osalesid Poolas Częstochowas 25. rahvusvahelisel noorte muusika- ja tantsukonkursil "Majowa Nutka 2016", kus saavutasid häid tulemusi.

Teisipäeval külastasid Rääma põhikooli 14 õpetajat Gulbene linnast Lätist eesmärgiga saada kogemusi maailmaharidusest, vahetada kogemusi ja tutvuda meie linnaga.

Esmaspäeval, 23. mail kohtub noor teadusemees Juhan Koppel oma kodulinnas Pärnu Ülejõe põhikooli lastega ja kingib kooliraamatukogule Lexuse nimel komplekti populaarteaduslikke raamatuid.

Aprillist avati Pärnu vabaajakeskuse ja Sauga avatud noortekeskuse juures noorte tugila.

Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus toimub laupäeval, 21. mail aktus, Pärnumaa koolide riigikaitseõppurid saavad kätte tunnistused ja lõpumärgid.

Pärnu spordihallis toimus Mai kooli suur rahvatantsupidu "Pidu meis ja meie ümber".

Laupäeval, 21. mail peetakse Kilingi-Nõmme suveaias Pärnumaa laste laulupidu "Reis pilvelaeval", kus astub lavale 1700 noort lauljat.

Sloveenias Nova Gorical toimunud  Erasmus+ "The EU: a free cultural exchange area" projektikohtumisel osalesid õpetajad ja õpilased Türgist, Lätist, Eestist ja Sloveeniast, tehti vaheülesannete kokkuvõte ja tutvuti kohaliku kultuuriga.

 

Mittetulundusühing Pärnu Mai Kool soovib soetada koolihoovile pingpongilauad. Nende ostmiseks kogutakse annetusi ja algatuse toetuseks korraldatakse sel reedel heategevuslik laat.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilase Helo Liis Soodla töö teenis au-äramärkimise Belgias Gentis toimunud 24. rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil.

Ülelinnalisel infootsimise võistlusel lõid kaasa õpilased esimesest klassist kuni abiturientideni.

Tartu ülikooli Pärnu kolledž avab uuest õppeaastast ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekaval uue praktikarohke spetsialiseerumissuuna, milleks on tootmiskorraldus.

Esmaspäeval, 23. mail kell 16 on Pärnumaa Rajaleidja keskuses lastevanemate kool, kus räägitakse autismist.

 

Eile Pärnus lõppenud sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlustel tunnistati teise koha vääriliseks Pärnumaa kutsehariduskeskuse õppurite Marek BerggrünfeldI ja Daniil Rapatski sooritus.

Tõstamaa keskkoolist tegid noored jalgratturid täna juhiloa saamiseks eksami.

 

Eile pärastlõunal olid Pärnu keskraamatukogu lasteosakonnas oma kunstinäitust „Kui mul ükskord luua lasti …“ üles panemas ja avamas Rääma kooli 7.b klassi õpilased kunstnik Kaarel Kütase juhendamisel.

Pärnumaa Rajaleidja keskuse saalis on laupäeval, 14. mail klienditeeninduse algkursus, mis on mõeldud kuni 26aastastele noortele, kes suvel klienditeenindajana tööle planeerivad asuda.

Muuseum kui õpikeskkond sobib imehästi eelkooliealiste laste teadmiste laiendamiseks, nii osales Pärnu Mai lasteaia viie-kuueaastaste mudilaste rühm seal mereaastale pühendatud haridusprogrammis „Merelinn Pärnu“.

Tartu ülikooli Pärnu kolledžis on külas 40-liikmeline grupp Rootsi tudengeid Lundi ülikooli Helsingborgi õppelinnakust.

Pärnu-Jaagupi gümnaasiumis tähistati eile Euroopa päeva inimsmailidega.

Laupäeval, 14. mail on kõik viie- kuni kaheksa-aastased raamatusõbrad oodatud pärnu keskraamatukogu lasteosakonda. Hooaja viimases jututoas loetakse vembukaid lugusid nii poistest kui tüdrukutest.

„Saksa kevad“ hakkab selleks korraks otsi kokku tõmbama ja Pärnuski on üritused läbi, jäänud on vaid tänuõhtu tublimatele.

Neljapäeval ja reedel toimuvad Pärnumaa kutsehariduskeskuses ehituspuusepa ja sõiduautotehniku eriala kutsemeistrivõistlused, mille käigus valmivad pargipingid ja saavad kontrollitud automootorid.

Tartus juuksuri eriala õppurite kutsemeistrivõistlusel selgusid parimad noored juuksurid, Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Kairit Laanela saavutas oma kategoorias kolmanda koha.

Noorteühingu Eesti 4H Pärnumaa piirkonna klubid tähistasid Häädemeestel mereaastat kahepäevase laagriga.

 

Tallinna ülikooli Jaapani uuringute lektor Maret Nukke tutvustas eile Tartu ülikooli Pärnu kolledžis Jaapani traditsioonilist rõivastust kimonot ja näitas, kuidas sellesse riietutakse. 

Rääma põhikoolis oli täna suur võimlemispidu, millest võtsid osa kõik klassid esimesest üheksandani  ja peale selle Liblika tänava ja Männipargi lasteaia mudilased.

Tänavu 15. korda toimunud RMK interaktiivsel metsaviktoriinil sai gümnaasiumi arvestuses esikoha Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 11. klass, teise koha hõivas sama kooli kümnes klass.

Paikuse spordihoones akrobaatikaklubi Tireli lahtistel kevadvõistlustel noppisid Pärnumaa akrobaadid  kõrgeid kohti.

Küsitluses on osalenud  inimest