Laura-Maria Oja on kolmekordne Eesti meister

Enn Hallik
, sporditoimetuse juht
Sprinter Laura-Maria Oja Eesti meistri medalite kapp sai Tartust tõhusat täiendust. Foto: Erakogu

Eesti juunioride ja noorsoo talvistel kergejõustikumeistrivõistlustel Tartus võitsid pärnakad seitse meistritiitlit ja veel rea medaleid.

Edukaim oli Laura-Maria Oja (Pärnu Kalevi KJK), kes võitis juunioride klassis isikliku rekordi 7,72 sekundiga 60 meetri jooksu, 8,94ga 60 meetri tõkkejooksu ja 40,78 sekundiga 300 meetri jooksu.

Kaks kulda tõi Tartust Rait Veesalu (Altius), olles 6,87 sekundiga parim 60 meetri jooksus ja 34,99ga 300 meetris. Mõlemad tulemused on Veesalu isiklikeks markideks.

Keiso Pedriks (Pärnu Kalevi KJK) võitis suurepärase aja 7,98ga 60 meetri tõkkejooksu ja sai 60 meetris isikliku rekordi 7,02ga hõbeda.

Individuaalvõistleja Birgit Pihelgas võitis 4.56ga 1500 meetri jooksu ja oli 800 meetris 2.22,07ga kolmas. Sellel alal sai 2.20,93ga hõbeda Lisett Luts (Pärnu Kalevi KJK).

Medalini jõudsid ka Karl Mäe (Altius), kes oli 3000 meetri jooksus 9.28,80ga kolmas, ja Lisette Liivrand (Pärnu Kalevi KJK) hõbedatulemusega 13.23 kuulitõukes.

Kuue parema sekka jõudsid veel Jarmo Harjakas (Altius) 60 m tõkkejooksus ja Eerik Kaljaspolik (Pärnu Kalevi KJK) 60 meetri jooksus.

Noorsooklassis sai Ivo Orav (Pärnu Kalevi KJK) kolmikhüppes 14.58ga hõbeda ja Timo Tiismaa (Altius) 60 meetri jooksus 6,98ga pronksi. Kuue parema sekka jõudsid veel Karolin Kivimäe (Pärnu Kalevi KJK) kolmikhüppes ja 300 meetri jooksus ning Ranno Tasane (Altius) 60 meetri tõkkejooksus.