Kohus hakkab arutama Segeri vastu esitatud kahjunõudeid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Mikk Seger.
Mikk Seger. Foto: Ants Liigus

Pärnu maakohus hakkab peagi arutama kolm inimest surnuks sõitnud Mikk Segeri vastu esitatud miljonitesse kroonidesse ulatuvaid kahjunõudeid.


Kui Segerile liiklusõnnetuse põhjustamise eest määratud seitsmeaastane vanglakaristus on riigikohtu lahendiga juba jõustunud, siis tsiviilhagide arutamine seisab esimeses kohtuastmes alles ees. Üks kannatanu nõuab Segerilt 500 000 krooni moraalse kahju hüvitamiseks, teine aga koguni 9,5 miljoni krooni tasumist.



Pärnu maakohus peab kahjunõuete asjus eelistungi 16. märtsil, kui osalistel on võimalus esitada kohtule taotlusi ja pannakse paika protsessi algusaeg.



Segeri süüdimõistmine jäi lõplikult jõusse mullu oktoobris, kui riigikohus kergendas veidi noormehe süüdistust, kuid jättis talle mõistetud pika vangistuse jõusse.



Riigikohtu kriminaalkolleegiumi otsusega jäi Seger süüdi ulatuslikus liiklusnõuete rikkumises ja selle tagajärjena kolme inimese surma põhjustamises. Samas mõistis kolleegium ta õigeks mootorsõiduki alkoholijoobes juhtimises.



Kaitsja taotluse kergendada Segerile mõistetud seitsme ja poole aasta pikkust vangistust jättis riigikohus rahuldamata. "Arvestades tema süü suurust, ei anna tema osaline õigeksmõistmine alust kergendada esimese ja teise astme kohtu mõistetud karistust," märkis riigikohus.



Joobes juhtumises läks Seger õigeks, sest riigikohtu kinnitusel ei olnud tema puhul tuvastatud sellist joobeastet, mille alusel on alates tänavu 1. juulist võimalik lugeda isik joobeseisundis olevaks.



Segeri (23) süüasja viis riigikohtusse tema kaitsja Veljo Viilol, kes polnud rahul Tallinna ringkonnakohtu otsusega jätta muutmata noormehele esimese astme kohtus mõistetud pikk vangistus.



Ringkonnakohus ei rahuldanud mullu 8. mail Segeri kaitsja kaebust ning jättis jõusse tema kaitsealusele määratud seitsme aasta ja kuue kuu pikkuse reaalse vangistuse.



Kohus rahuldas kannatanute kaebused osaliselt tsiviilhagide läbivaatmata jätmise osas ning saatis selles osas asja Pärnu maakohtule tagasi uueks arutamiseks.



Ringkonnakohus ei nõustunud kannatanute kaebustega osas, milles nad taotlesid Segerile pikimat võimalikku ehk 12aastast vanglakaristust.



Tunamullu detsembri keskel määras maakohus Segerile seitsme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, kuid arvestas sellest maha tema vahi all oldud kuus kuud.



Lisakaristusena võttis kohus Segerilt juhtimisõiguse, mis laieneb kogu põhikaristuse kandmise ajale ning mida kohaldatakse ka kolme aasta jooksul pärast põhikaristuse kandmist.



Menetluskuludena mõistis kohus Segerilt välja 69 174 krooni ja 60 senti.



Seger viibis kuni kohtuotsuse jõustumiseni vabaduses 600 000kroonise kautsjoni vastu.



Lääne ringkonnaprokurör Kristine Tamm nõudis kohtuvaidluses Segerile üliraskete tagajärgedega liiklusõnnetuse põhjustamise eest reaalset üheksa aasta ja kuue kuu pikkust vangistust.



Segeri advokaadid Paul Järve ja Laid olid seisukohal, et liiklusõnnetuses oli tegemist segasüüga ehk süü juhtunus lasub nii Segeril kui kannatanutel, kes keerasid tema juhitud autole peateele ette.



Süüdistuse järgi kihutas purjus Seger 2006. aasta 13. augustil kella 21.30 ajal Hondaga Pärnu poolt Rakvere suunas ning põrkas Vändra lähedal kokku peateele keeranud Chrysleriga.



Chrysleris olnud 18aastane rallisõitja Tauri Jürioja, tema sisekaitseakadeemias õppinud 22aastane vend Siim Kivisild ja 24aastane Raino Kullamaa hukkusid.



Politsei uurimisandmetel polnud Chrysleri juhil võimalik kokkupõrget vältida, sest auto oli jõudnud vasakpöördelt juba oma sõiduritta, kui suure kiiruse tõttu vastassuunavööndisse kaldunud Honda sellele otsa põrutas.



Lisaks süüdistatakse Segerit purjuspäi autojuhtimises 2005. aasta 11. detsembril Tartus Väike-Tähe tänaval, siis tabati mees Volkswagen Golfi roolist.



Et Seger oli varem samalaadse rikkumise eest väärteokorras karistatud, algatati kriminaaluurimine ja noormees saadeti kohtu ette.



Paraku jõudis ta veel enne protsessi algust taas purjuspäi autorooli istuda ja Pärnumaal üliraske õnnetuse põhjustada.



Karistusseadustik näeb kahe või enama inimese surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamise eest ette kuni 12aastase vangistuse.

Märksõnad

Tagasi üles