Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ristpiste põlu alt välja

2 min lugemist
Pärnu Käsitöösalongi juhataja Kaja Järve tunneb heameelt selle üle, et Helga Koger pani oma raamatu “Ristpisteromantika” tarbeks valminud tööd müüginäitusele just nende poodi. FOTO: Urmas Luik

Helga Kogeri „Ristpisteromantikat“ uurides tuleb autoriga nõustuda, et ristpistetikand, mis on suurema osa käsitöömeistrite silmis teenimatult tähelepanuta jäänud ja kohati koguni põlu all olnud kui liiga lihtne ja labane, tasub uuesti ausse tõsta.

Tellijale

Pärnu pitsistuudio juht, tuntud käsitöömeister ja -õpetaja Eeva Talts peab eriti kiiduväärseks just seda, et ristpistetehnikat on kasutatud tarbeesemetel. „Näiteks lapsedki, kes ristpistetehnika kiiresti omandavad, aga ei kärsi suuremahulist tööd ette võtta, saaksid tegemisrõõmu kätte,“ tõstab Talts esimesena raamatu väärtustest esile just traditsioonilise tehnika oskusliku kasutuse tarbeesemetel.

Nagu autor ütleb, sattus esikraamatu „Nostalgilised tikandid“ jaoks materjali kogudes tema kätte palju ristpistetikandis esemeid, mis ajendas süüvima eelmise sajandi esimese poole naisteajakirjadesse ja ristpistetehnikat ausse tõstma. Tundub, et see oli autorile nagu üle aastate kohtumine vana armastusega, ta on nautinud vana ja romantilise tehnika elluäratamist.

27.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto