Röövpüüdjad jäid ilma viiest kilomeetrist nakkevõrkudest

Nakkevõrkku sattunud ahvenad. Foto on illustreeriv.

FOTO: HENN SOODLA/PRNPM/EMF

Möödunud nädalal eemaldasid politsei ja keskkonnainspektsioon Kihnu saare ümbruses püügilt 62 nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku. Eemaldatud võrkude kogupikkus ulatus veidi üle viie kilomeetri.

Neljapäeva, 14. novembri varahommikust pärastlõunani tegid politsei ja keskkonnainspektsioon piirivalvelaevaga Valve Liivi lahes Kihnu ümbruses kalandusalast järelevalvet. Kaheksa tundi väldanud operatsiooni käigus leiti Kihnu sadama lähedalt kuus nõuetekohaselt tähistamata võrgujada, milles oli kokku 62 nakkevõrku, mis eemaldati püügilt.

Võrkudes olnud elujõulised kalad lasti tagasi vette. Ülejäänud saagi, umbes 300 kilo ahvenat, realiseeris keskkonnainspektsioon vastavalt kehtivale korrale ja sellest saadud tulu läks riigile.

Ametkondade jaoks on Kihnu saare ümbrus ebaseadusliku kalapüügi tõttu probleemne. Möödunud aasta augustis eemaldati samasuguse ühisoperatsiooni käigus püügilt 57 nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku, mille kogupikkus oli 4,7 kilomeetrit.

Keskkonnainspektsioon tuletab meelde, et ebaseaduslik püük on äärmiselt vastutustundetu ja mõjutab oluliselt kala saagikust tulevikus. Kahjuks on röövpüük jätkuvalt probleem: inspektorid leiavad ja kõrvaldavad järelevalve käigus Liivi lahest mitusada ebaseaduslikult püügile pandud nakkevõrku aastas.

Lisaks koostööle merel on Lääne prefektuuri ja keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni vahel sõlmitud koostöölepe viinud ühistegevused maismaalegi. Nii on alustatud ühiselt jahieeskirjade täitmise kontrollimist. Politseid on kaasatud jahipidajate võimaliku joobe, relvadokumentide ja tulirelvade kontrollimiseks, ennekõike selleks et tagada jahipidajate ohutus ja eeskirjade täitmine.

Sellised ühisoperatsioonid on seni toimunud Läänemaal ja neid on plaanis laiendada üle kogu Lääne regiooni.

Tagasi üles