R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu lahelt päästeti neli mootorsaaniga läbi jää vajunud meest

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Päästjad aitasid Pärnus kaldale mootorsaaniga jääauku kukkunud neli kalameest. Foto on illustreeriv.
Päästjad aitasid Pärnus kaldale mootorsaaniga jääauku kukkunud neli kalameest. Foto on illustreeriv. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Täna pärastlõunal vajusid Pärnus Raekülas merel läbi jää kaks mootorsaani, millel oli neli meest. Päästjate ja läheduses olnud inimeste abiga said hättasattunud jäisest veest pärast kümmekonnaminutilist suplust välja ja nad anti meedikute hoole alla.

Õnnetus juhtus kella 14.30 paiku Raeküla rannas Hirve tänava pikenduse lähedal.

Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja Arne Kailase sõnutsi sõitis kaks mootorsaani merejääle ja kaldast paari kilomeetri kaugusel vajusid üksteise järel sõitnud saanid õhukesest jääst läbi ning vette kukkus neli meest.

Päästjad tõmbasid jääaugust välja kaks meest, kaks meest oli sealt välja saanud läheduses olnud inimeste abiga.

Kui külma on kümme kraadi ja lahel omajagu tuultki, võib vettekukkumine kergesti saatuslikuks saada, küsimus on minutites. Õnn oli, et õnnetuskoha lähedal viibinud kalur Ain Lille kuulis meeste appihüüdu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lille helistaski päästeametisse ja teistele kalameestele, kes samuti appi tulid. "Nad oleksid ikka ära külmunud, nad ei oleks ise kaldale saanud," ütles Lille, kelle sõnul ei osanud hättasattunud jääolusid hinnata.

Appi tulnud kalur Janek Talviku ütles samuti, et mehed läksid mootorsaaniga noore jää peale, kuid ei osanud valida kohta, kust minna.

Kailase jutu järgi olid mehed vees kümmekond minutit ja kiirabile üle andes neil märgatavaid tervisekahjustusi polnud.

Kailas tuletas meelde, et veekogudele sel nädalal tekkinud jääle minek on praegu veel ohtlik, seda enam seal transpordivahendiga sõitmine.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles