iDeal kampaania

Pärnu Eliisabeti kirikus jõuab oreli ehitus lõpusirgele
ERR.ee video!

Oreliviled.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu Eliisabeti kirikus ehitatakse uut orelit, mille esitluskontsert peaks toimuma 27. augustil.
OÜ Kriisa Oreliehitus on Eliisabeti kiriku oreli ehitamisega tegelnud ligi kolm aastat, vahendas ERR.ee "Aktuaalset kaamerat".

Kuigi orelimeister Hardo Kriisa on valmistanud ja remontinud palju oreleid, ei tea ta veel isegi, millise kõlaga uus pill täpselt tuleb.

"Vana orel on  kindlasti tuhmima kõlaga, n-ö romantilise kõlaga. See hoiab barokse kõla poole, võib-olla isegi natuke Itaalia pillide moodi," rääkis Kriisa.

Oreli viled on paigutatud ümber roosakna, mille vitraaži valmistas klaasikunstnik Rait Prääts. Enamik oreli osi, sealhulgas pult, on valminud Kriisa Rakvere töökojas.

Pillist loodab palju Norras elav organist Ines Maidre, kes suved Pärnus veedab. "Loodan, et see saab kingituseks mitte ainult Pärnu kirikule, Eliisabeti kiriku kogudusele, vaid kogu Pärnu linnale, sest sellega saab teha nii palju huvitavaid kultuurilisi, muusikalisi sündmusi," rääkis Maidre.

Oreli esitluskontserdiks on tellitud helilooja Mart Siimerilt "Te Deum". ""Te Deum" on niisugune vorm, mida meie kiriku liturgias ekstra kasutatakse just oreli avamiseks," rääkis Eliisabeti kiriku peaorganist Jaanus Torrim.

Oreli ehitamine läheb maksma 3,2 miljonit krooni.

Tagasi üles