Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Enn Hallik: Miks peakski?

2 min lugemist
Enn Hallik. FOTO: PP

Ei hakka salgama, spordi vaatamine ja spordist kirjutamine on mulle nii elukutse kui harrastus. On nauding jälgida, kuidas võrkpallis ühelt poolt rammitakse ja teiselt poolt liblikaid visatakse ning pall kuidagi maha ei jää. Või jalgpallis nõrgem nii-öelda bussi oma värava ette pargib ja tugevamal võita ei lase. Ehk siis seda, kuidas korvpallurid üle vastase käte kolmeseid lasevad ja publikut unustades punkt punkti haaval heitlevad. Kui siin vaid sportmänge nimetada.

Tellijale

Aga ma ei nimetanud neid juhuslikult. Riskides saada osa spordirahva peksupoisiks, küsin, seekord siiski tavakodaniku vaatevinklist: miks peaksid pallimängijad (ja võib-olla veel keegi) seadustest ja muust rahvast kõrgemal olema? Ja kui ei pea, siis miks on meie kallis riik nende osas seni olnud nii libekeelne?

Juba ligemale aasta kestab jama sportlaste maksuvabade stipendiumidega. Stippi põhimõtteliselt võis maksta ja makstigi aastaid kümnetes, et mitte öelda sadades klubides, ja suuremalt jaolt oligi see sisuliselt töötasu. Pool- või täiselukutselistele sportlastele, treeneritele, massööridele, kellele iganes.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto