Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Haridussilma vaade avardub

3 min lugemist
Riigieksam on kooli taseme hindamisel näitaja, ent mitte ainus. FOTO: Margus Ansu/Postimees

Haridus- ja teadusministeeriumil on kavatsus võimaldada edaspidi koole võrrelda hoopis enamate näitajate põhjal, kui seda on praegu tavaliselt koolide järjestamise aluseks võetavad riigieksamite tulemused.

Tellijale

„Tihti unustatakse, et see lubab teha vaid suhteliselt kitsaid järeldusi ja ainult 10.–12. klassi ehk gümnaasiumiosa kohta,” vahendas haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsleri Mart Laidmetsa sõnu Argo Kerb, ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja. „Kui jääme kinni ainult riigieksamitesse, saame tulemuseks eksamiks õppimise, mis pole ei kooli ega riigi eesmärk. Meie eesmärk on anda nii koolile kui ka kogukonnale parem ja mitmekesisem pilt koolist ja eriti põhikooli tööst, mis on praegu jäänud põhjendamatult tähelepanu alt kõrvale.”

Kõne all olevates taustaandmetes leiavad Kerbi sõnutsi koha näitajad, mis kirjeldavad piirkonna sotsiaalset tausta ja kooli suurust, tuues välja õpilaste ja õpetajate arvu.

08.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto