Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uusomanikud kehtestasid uued reeglid

4 min lugemist
Kaks aastat tagasi kevadel kogunes kooli juurde paarsada vilistlast ja koolitöötajat, et üheskoos avada vana maja seinal mälestusplaat. Nüüd pole seal enam plaati ja vilistlasedki pole enam iga päev teretulnud. FOTO: Silvia Paluoja

Aastakümneid on Allikukivi pargi serval trooniv Tihemetsa põhikool etendanud kohaliku kogukonna elus olulist rolli. Pärast kooli sulgemist on hoone uued omanikud aga asunud selle kogukondlikku rolli vähendama ja eraomandi staatust rõhutama.

Tellijale

Algas see koos hoonega müüdud pargi teedele eramaa siltide paigutamisega tänavu suvehakul. “Seal on väga ilusad päikesetõusud ja hommikul päikese käes on väga hea kohvi juua ja kui mingid inimesed tulevad jälle sealt läbi ja… See nagu eriti ei meeldinud,” selgitas läinud aasta jaanipäeval Saarde vallalt maja ostnud Roman Hein, miks ta elanike liikumist talle kuuluvas pargis piirata otsustas.

Samas kinnitas Hein, et ega tal ju midagi selle vastu pole, kui inimesed pargis käivad. Ent kena oleks, kui nad helistaksid talle enne ja ütleksid, et nad soovivad pargist läbi jalutada. “See ei tohiks ju kellelgi tükki küljest võtta,” leiab ta.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto