Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Enn Hallik: Mu Ukraina ja Vene sõbrad

2 min lugemist
Enn Hallik. FOTO: PP

Mul on Venemaal hea sõber. Või oleks nüüd õige öelda, et oli. Sest kunagi saime temaga kokkuleppele, et sõpradeks jäämise nimel pronkssõduri teemat ei puuduta. Las olla nii, et temale on Vene sõdur ikka ja alati vabastaja, minu arusaamisel aga vähemalt Eesti pinnal ei midagi muud kui okupant.

Tellijale

Mu sõber elab linnas, kus hakkas käima Venemaa esimene tramm, mille Peeter I monument kaunistab Vene 500rublast ja kus töötab ülikool ja tehakse imemaitsvat süüa. Sõber räägib inglise keelt tasemel, mille kõrval mina olen koolipoiss, on tark ja uuriva loomuga.

Aga nüüd on meie suhted jahedad, et mitte öelda olematud. Sest libastusime praeguse Ukraina konflikti teemale. Ja ma kuulsin tõemeeli seda, kuidas seal sahkerdavad bandeeralased, natsionalistid ja fašistid. Ukraina polevat aga üldse mingi riik, vaid imelik moodustis, mida juhivad bandiidid. Krimm tuligi Venemaale kui õigele omanikule tagasi võtta ja Putin on kangelane.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto