Sisukord
Paberleht
Postimees

Suusateip, nullisuusk, nanosuusk – raketiteadus?

2 min lugemist
Rait Konnov räägib, et suusateipi saab igaüks poest osta, aga sageli tullakse ja lastakse see oskajal panna. FOTO: Urmas Luik

Õiget lund Pärnumaal tänavu pole, meel on paha nii suusatajatel kui spordivarustuse müüjatel, aga võistlusi korraldatakse, maratonid käivad ja sajad inimesed muretsevad, kuidas suusk pidama saada.

Tellijale Tellijale

A2K spordipoes ligi viis aastat suvel rattaid, talvel suuski hooldav Rait Konnov kinnitab, et tema käest käib praegu päevas läbi kuni kümme suusapaari. Suuskade hooldamist on ta õppinud A2K boksis Marek Sanderiga koos töötades ja saanud koolitust Soomes Stardi määrdefirmas. Koos Sanderiga abistas ta Eesti laskesuusakoondist esimeses lumelaagris Soomes Olosel ja töötab peagi Kontiolahtis peetaval MMil.

“Trenniks määrivad paljud pärnakad suusad ise, võistluseks tuuakse suusad siia või mõne teise hooldaja kätte, sest omale pole mõtet kõiki pulbreid ja kliistreid osta,” räägib Konnov. “Nüüd Tartu maratoni eel on suusahooldajal kibedad ajad, sest kauaks ju ilma tõttu ette määrida ei saa. Võistluseks suuskade ettevalmistamine võib maksta poolsada eurot, aga vähemalt Tartu maratoni puhul raha ei loeta.”

07.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto