Sisukord
Arvamus
Postimees

Juhtkiri: Kevadine sünnipäev

1 min lugemist
Pärnu Postimees. FOTO: PP

Valdavalt on Eesti Vabariigi tüvitähtpäevad sattunud külmale ajale: vabadussõja vaherahu algus 3. jaanuaril, Tartu rahu sõlmimine 2. veebruaril, omariikluse sünd ja iseseisvuse väljakuulutamine Pärnus 23. veebruaril. Vanu Pärnu Postimehi lapates jääb silma, et eriti iseseisvuspäeval on ilmataat esindatud olnud kogu kraadiklaasi ulatuses alates krõbekülmast, mil lindki lennult külmununa maha kukub, kuni ladistava vihmani välja.

Tellijale Tellijale

Selgi aastal lubavad sünoptikud pehmet kevadilma, mis peaks olema küllaldane põhjus, et nädalavahetusel hakata tähistama Eesti Vabariigi 97. aastapäeva näiteks täna Kaitseliidu Pärnumaa maleva perepäevaga Raeküla Vanakooli keskuses. Saagu oma riigi sünnipäevast osa nii vana kui noor!

Nagu tavaks kutsub Pärnu Postimees pärnakaid juba esmaspäeval heiskama rahvuslippe, sest esimest korda oma riigi väljakuulutamist ei võta Pärnult keegi. Oluline on seegi, et vaid Pärnu oli koht, kus pärast iseseisvusmanifesti ettelugemist jõuti toimetada õiguslikke protseduure riigi sünni kinnistamiseks de jure.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto